UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили «зону задоволення» у головному мозку людини

Окремий регіон мозку дозволяє людині чітко відокремлювати ознаки первинної винагороди, тобто харчування, секс, сон від вторинної, такої як гроші, влада тощо. Користуючись ним, людина також здатна зрозуміти, що один тип задоволення або винагороди превалює над іншим.

Група французьких вчених з Центру когнітивної неврології у французькому Ліоні довела, що регіон головного мозку, званий орбітофронтальною корою, розташований в передній черевній частині мозку, є своєрідним центром людини, який реагує на задоволення тих чи інших процесів.

За словами вчених, цей регіон максимально активується, коли людина відчуває задоволення першого порядку, наприклад сексуальне задоволення, або другого порядку, наприклад фінансове задоволення.

Дані результати дослідники опублікували в останньому номері наукового журналу The Journal of Neuroscience. За словами вчених, їхні висновки відкривають нові перспективи в розумінні деяких патологій, характерних для людей. До таких патологій вони відносять залежність людей від азартних ігор, схильність до необґрунтованого ризику та інші «екстремальні» моменти людської психіки. Вчені зараз зайняті вивченням нейронних мереж, що беруть участь в процесах мотивації і навчання.

Жан-Клод Дреер, керівник досліджень, говорить, що центр задоволення у нашому головному мозку працює щодня. Він "вмикається" в момент сексуальної близькості, в момент отримання грошей, в момент перемоги в комп'ютерній грі, навіть у момент виникнення задоволення від з'їденої шоколадки. Без роботи цього регіону мозку життя людей було б зовсім іншим, хоча на перший погляд робота регіону зовсім не очевидна.

Дослідники також виявили, що даний регіон мозку досить автономний і в міру інтелектуальний, тобто, користуючись ним, людина здатна зрозуміти, що один тип задоволення або винагороди превалює над іншим. Даний регіон дозволяє людині чітко відокремлювати ознаки первинної винагороди, тобто харчування, секс, сон тощо від вторинних, таких як гроші, влада тощо.

У рамках серії проведених досліджень за допомогою томографа досліджень вчені встановили, що середня та передня кора головного мозку відповідає за рівень задоволення людини, а також дисоціацію між первинними і вторинними ознаками задоволення. Причому, середня кора більшою мірою відповідає за первинні ознаки, тоді як передня - за вторинні. !zn

Читайте також:

Вчені з’ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків

Вчені передбачили слова людини за її поглядом

Жінки обійшли чоловіків за рівнем інтелекту

Вчені виявили гени, пов'язані з інтелектом