UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні вперше проведена унікальна операція на серці без розрізання грудної клітини

У МОЗ розраховують, що імплантація біологічного протеза аортального клапана без розрізання грудної клітини може стати реальною альтернативою традиційним хірургічним втручанням.

Фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.Амосова вперше в Україні провели унікальну операцію з протезування аортального клапана без розрізання грудної клітини.

Як повідомляє прес-служба МОЗ у понеділок, інститут став першим лікувальним закладом в країні, в якому проводять транскатетерне протезування аортального клапана як альтернативу операції на відкритому серці для пацієнтів, які потребують заміни клапана.

За повідомленням МОЗ, ендоваскулярна (без розрізання грудної клітини) імплантація біологічного протеза аортального клапана може стати реальною альтернативою традиційним хірургічним втручанням. З початку 2007 року ця система була імплантована більш ніж 35 тис. пацієнтам у всьому світі.

Принцип методу полягає в тому, що протез клапана вводять в серце за допомогою внутрішньосудинного катетера. Зокрема, першому в Україні пацієнтові штучний клапан серця був введений через артерію і невеликий розріз на нозі.

Важкий симптоматичний аортальний стеноз найчастіше діагностується у людей літнього віку. Хвороба настає, коли клапан стає «стенотичним» або заповнюється відкладеннями кальцію, які перешкоджають кровотоку від серця до тіла, викликаючи такі симптоми як ядуха, біль у грудях, втома і прискорене серцебиття.

Заміна аортального клапана на сьогоднішній день є єдиним методом лікування, а операція на відкритому серці - стандартною процедурою заміни. До появи нехірургічного лікування пацієнти з важким аортальним стенозом мали або протипоказання для операції, або взагалі не було альтернативних методів лікування. !zn

Читайте також:

МОЗ вимагатиме у народних цілителів довідку про наявність здібностей

Виробників ліків зобов’язали не підвищувати ціни в період епідемії грипу

Україна лідирує в Європі за рівнем поширення СНІДу