Майже 50 керівників та працівників магазинів притягнули до відповідальності за відсутність документів, що підтверджують якість продуктів. У Дніпропетровській прокуратурі також відзначили - контрольні органи у сфері громадського харчування не виконують своєї роботи належним чином, тому на деяких з них очікує
дисциплінарна відповідальність. Водночас, у санепідемстанції нарікають на недосконале законодавство.
"Нам поставили рамки ... На молочний завод я зобов'язана прийти не тоді, коли вони мене чекають, а одразу, щоб я бачила, яка ж система подачі продуктів споживачеві, ось тут потрібна зміна законодавчої бази", - зазначила завідуюча відділенням гігієни харчування Дніпропетровської СЕС Зінаїда Гужва.
Нагадаємо, на початку червня в Києві через спалах сальмонельозу постраждало більше 70 осіб, з яких госпіталізовано було 61. За словами голови державної санітарно-епідеміологічної служби Анатолія Пономаренка, джерело інфекції пов'язане із забрудненням і порушенням способу приготування курей гриль.
Він підкреслив, що в несанкціонованих місцях продаж курей гриль, як і шаурми, заборонено. На думку глави СЕС, якби вчасно не було ліквідоване джерело інфекції, хворих могло б бути 500-600 людей.
Раніше, 7 квітня в Житомирі було госпіталізовано 12 дітей з підозрою на бактеріально-кишкову інфекцію. Тоді санепідеміологи повідомляли, що вірогідними носіями збудника інфекції могли бути яблука і пюре з буряків.
8 квітня в Донецьку до інфекційного відділення міських клінічних лікарень з попереднім діагнозом - гостра кишкова інфекція було госпіталізовано 56 дітей, які вживали продукцію дитячої молочної кухні.
На сьогодні в Маріуполі зареєстровано 17 випадків захворювання на холеру, серед хворих 9 людей є носіями холерного вібріона. Попередні висновки санстанції засвідчили, що причиною холери в Маріуполі стали каналізаційні стоки.