UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українців лікують не лікарі, а фармацевтичні компанії, - експерт

На думку експертів, український пацієнт перетворився на ходячий гаманець - за його грошима полюють лікар і бізнес, а також держава, яка хоче навару.

Експерти констатують, що в Україні спостерігається колосальний перекіс між реальною захворюваністю і споживанням 3. Виною всьому - агресивне просування іноземними фармацевтичними компаніями своєї продукції і підкуп лікарів фармацевтами.

За словами голови Об'єднання роботодавців вітчизняних виробників ліків Віктора Чумака, іноземні фармацевти легко захопили вітчизняний ринок.

«Дуже швидко впроваджувалися ринкові принципи просування товару. Реклама, підкуп жебраків-лікарів. Людям стали втюхувати препарати у будь-який спосіб. Це було банальне захоплення ринку», - зазначив Чумак.

«Нашим важко було змагатися з бюджетами іноземців на рекламу, тому тактика звелася до наступного: прилаштуватися у хвіст до іноземних компаній, які розкрутять якісь препарати, а потім кричати: підтримайте нас, убийте - їх!», - додав він.

«У результаті пацієнт перетворився на ходячий гаманець. Лікар і бізнес полюють за грошима пацієнта. Плюс держава, яка хоче навару. Результат очевидний: сьогодні в Україні лікує не лікар, а фармацевтична компанія. Вона ж і утримує лікаря! Все це поєдналося з тим, що наших лікарів, на відміну від західних, вчили лікувати людину, а не хворобу», - зазначив голова Ради захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк.

Іншою бідою Сердюк називає самолікування. «Схема в підсумку вийшла плачевна: пацієнт - лікар (поліпрогмазія) - недовіра пацієнта - реклама - самолікування. Відтоді маємо колосальний перекіс між захворюваністю і споживанням ліків. Ця проблема зафіксована в численних документах урядових та зарубіжних комісій, звіті Світового банку у 2005 році», - зазначив він.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова раніше повідомляла, що смертність, інвалідність, поширення хвороб в Україні визначають 26 захворювань. На лікування цих 26 хвороб населення витрачає всього 20% від реалізації ліків на рік. Таким чином, з 20 млрд гривень аптечних продажів на лікування основних хвороб України населення витрачає лише 4 млрд грн. На лікування чого йдуть інші 16 мільярдів, залишається загадкою.

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Інни Ведерникової «Фармринок: переділ „по-європейськи“, або Хто і навіщо формує міфи про неякісні ліки, рятівну залізну руку і низькі ціни». !zn

Читайте також:

Азаров претендує на контроль над ринком ліків

Україна посилить боротьбу з підробкою ліків

МОЗ заборонило рекламу 326 ліків, що продаються без рецепту

В Україні обмежать продаж ліків від кашлю і знеболюючих