UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Тернопільській області із 20 стаціонарів залишаться шість

У Тернопільській області замість 20 стаціонарів залишиться всього шість. Для реалізації цих планів знадобиться близько десяти років.

У перспективі замість 20 стаціонарів, які працюють у Тернопільській області, залишиться всього шість - один у Тернополі і п’ять у районах. Для реалізації цих планів знадобиться близько десяти років.

Про це в інтерв’ю ZN.UA повідомив ректор Тернопільського медичного університету Леонід Ковальчук.

За його словами, у кожному районі повинні створити центри первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), а в кожному селі - заклади первинної меддопомоги.

«Ясна річ, це стосується і міст - у Тернополі має бути 20 амбулаторій сімейної медицини, наближених до мікрорайонів. Нам потрібно вдвічі більше карет швидкої допомоги, ніж маємо зараз, стандарт - одна машина на 5 тис. населення. Також необхідно розширити мережу станцій та підстанцій швидкої допомоги. Поліклініки трансформуються в консультативно-діагностичні центри», - розповів ректор.

На його переконання, в кожному районі повинно бути сучасне діагностично-лікувальне обладнання: МРТ, апарати УЗД, широкий спектр рентгенологічної та ендоскопічної апаратури, а також потужні лабораторії.

«Допоки ми не виконаємо цих завдань, стаціонарів не можна чіпати - це досить небезпечно, - підкреслив Л.Ковальчук. - Зайві ліжка треба скорочувати, однак не слід поспішати з переведенням вторинного рівня меддопомоги на так звані окружні лікарні».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Ольги Скрипник з Леонідом Ковальчуком. !zn

Читайте також:

Медуніверситетам замінили «дах»

Передача Табачнику медуніверситетів порушує закон та загрожує паралічем системи охорони здоров’я

За держзамовленням до медуніверситету Богомольця у 2011-мувступило менше 20% киян