Він зазначив, що на сьогодні немає висновку, а є лише припущення фахівців.
Керівник протичумної української станції у Сімферополі вважає, що за певними ознаками можна розглядати холерний вібріон як завезений варіант.
«Традиційний холерний вібріон, який не викликає захворювання, у нас в Маріуполі висівається постійно останні кілька десятиліть. Тут же мова йде про вібріон, який викликав захворювання, яке реєструвалося у Маріуполі востаннє у 1999 році», - зазначив він.
С.Дергунов підкреслив, що джерело зараження «вловити дуже складно». «Ми зараз намагаємося лікувати (осередок захворювання). Так, у приватних селищах Маріуполя виявлено 59 несанкціонованих врізок у зливову каналізацію.
Він припустив, що у портове місто Маріуполь холерний вібріон завіз іноземний корабель. «Це може бути завезено людьми, які працюють за контрактом, з-за кордону. Ви знаєте, в Маріуполі досить багато компаній, які наймають персонал. Це може бути іноземне судно», - сказав С.Дергунов.
Нагадаємо, висновки санепідемстанції свідчать про те, що джерелом спалаху холери в Донецькій області стали каналізаційні стоки.
Лікарі не виключають масового розповсюдження холери в інших регіонах, окрім Донецької області, де і з'явилися перші хворі.
Холероподібні вібріони знайшли у Дніпрі, а також у водоймах Мелітополя і Бердянська.
9 червня Маріупольське міське управління Міністерства внутрішніх справ порушило кримінальну справу за фактом розповсюдження холери.