Про це у своїй статті для ZN.UA пише кандидат економічних наук Юрій Вітренко. Він наводить дані «Статистичного щорічника України» за 2009 рік, згідно яким кількість лікарів за роки незалежності України практично залишалася незмінною, а з урахуванням зменшення кількості населення забезпеченість кадрами лікарів навіть поліпшилася -з 44 до 49 осібна 10 тис. населення. При цьому у 2009 році зазначена кількість лікарів (225 тис.) не охоплює стоматологів.
Згідно данихщодо плинності кадрів у галузі «Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги»,за період 2003-2009 роки рівень прийому на роботу та вибуття у цій галузі становив у середньому 14,4%і 14,6%, відповідно, що значно нижче від показників у цілому по Україні - 26,9%і 29,9%, при цьому чітко простежуються тенденції до зменшення плинності кадрів у галузі.
При цьому чисельність студентів, які завершили навчання у 2009 році за напрямом підготовки «Медицина», становила 7,6 тис.осіб, зокрема за рахунок державного бюджету - 4,0 тис. осіб. Зазначена загальна чисельність підготовки кадрів лікарів практично перебуває на рівні обсягів підготовки лікарів в Україні за радянських часів.
На думку Ю.Вітренка, міністр став жертвою інформації, яку працівники МОЗ підготували некваліфіковано, на основі застарілої методики визначення потреби на основі даних заповнення штатних розписів закладів охорони здоров’я.
Автор також підкреслює, що кількість лікарів в Україні не слід зараховувати до серйозних проблем системи охорони здоров’я, азначно важливішими є проблеми якості їх підготовки, організації роботи.
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Юрія Вітренка «Лікарів «прив’язали» до ліжок».