UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реформування санепідемслужби може призвести до збільшення кількості отруєнь

Працівники санепідемстанцій будуть приходити на об'єкти групи низького ризику раз на п'ять років, середнього ризику - раз на три роки (раніше їх перевіряли раз на три і два роки відповідно). До групи високого ризику занесуть, наприклад, установи, що надають медичну допомогу, водопостачання городян, установи, діяльність яких пов'язана з дітьми, і великі промислові підприємства. Їх, як і раніше, будуть перевіряти раз на рік.

Реформування санепідемслужби може призвести до збільшення кількості отруєнь, йдеться в статті «Медицина майбутнього: «4П»... під пиво» ​​в свіжому номері ZN.UA.

У матеріалі наводяться норми постанови уряду «
Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного контролю“, - пояснює А.Пономаренко. - Відтепер більшість видів господарської діяльності належатимуть до низького та середнього ступеня ризику і лише незначна кількість - до високого. Це стосується тих суб’єктів господарювання, чия діяльність може призвести до виникнення та поширення масових інфекційних і неінфекційних хвороб. Наприклад, діяльність, пов’язана з наданням стаціонарної медичної допомоги, водопостачанням населення понад 100 тис. осіб, виробництво, в якому задіяно понад 500 осіб тощо.

Відповідно до документа, зменшується кількість планових перевірок: для суб'єктів з високим ступенем ризику - це буде один раз на рік, із середнім ступенем ризику - один раз на три роки, а з низьким - один раз на п'ять років. Про перевірку будуть попереджати за десять днів.

«Хто після цього зможе попрікнути ДСЕС тиском на бізнес?! Навіть якщо півміста зляже через неякісну питну воду, три роки ніхто й пальцем не ворухне, якщо кількість населення всього лише 99,9 тис. А які індульгенції отримають невеликі та середні цехи й комбінати, від яких залежать наші з вами апетит і самопочуття» , - йдеться в статті.

У матеріалі нагадується, що зовсім нещодавно в 7 навчальних закладах Богодухівського району Харківської області отруїлося 120 осіб.

«З
а висновками комісії, богодухівських школярів на лікарняне ліжко відправила бізнес-вумен, яка поставляла продукти харчування до дитячих закладів. Експертиза начебто виявила, що вона хворіла на дизентерію. Однак її фірма, якщо в ній трудиться менше 500 людей, має право не пустити перевірку ДСЕС, - хай, згідно з постановою, приходять через п’ятирічку», - підкреслюється в статті.

Докладніше читайте в статті Ольги Скрипник у свіжому номері ZN.UA. !zn

Читайте також:

Гостра бюджетна недостатність


Шукаю школу, доброзичливу до дитини

В Україні за 10 років кількість здорових дітей зменшилася на третину

Дитячі «пустощі» із зеленим змієм