UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реформа системи харчового контролю може призвести до негативних наслідків

Реформування системи контролю за продовольством і харчуванням, і створення єдиного контролюючого органу на основі Держветфітослужби може мати негативні наслідки.

Сьогодні відбувається руйнування санітарно-епідеміологічної служби, яка впродовж багатьох років здійснювала в країні запобіжний і поточний санітарний нагляд, який стосується забезпечення громадського здоров’я.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив академік НАМН, член-кореспондент НАН України Ісаак Трахтенберг.

І.Трахтенберг відзначив, що виведення санітарно-епідеміологічної служби та її фахівців зі структури охорони здоров'я, обмеження її діяльності лише суто наглядовими (контролюючими) функціями не лише невиправдане, але й загрожує серйозними негативними наслідками.

«Пріоритетом у віт­чизняній охороні здоров’я мають залишатися принцип єдності лікувальної та профілактичної медицини, що повністю виправдав себе, органічний дієвий синтез у розробці заходів, які поєднують забезпечення запобігання хворобам з їх ефективною терапією, - переконаний академік. - Очевидно, що відхід від зазначеного вище принципу, забування накопиченого в минулі десятиліття досвіду зі спільного дієвого співробітництва клініцистів, гігієністів, епідеміологів призведе до того, що жодне реформування охорони здоров’я не дасть бажаного результату».

Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Бутусової та Лідії Суржик «Іван Бісюк:«Говорити, що ветеринари некомпетентні, неправильно»».

Читайте також:

Майбутнє належить медицині запобіжній?

Друга іпостась ученого-медика