"Пивний животик" у чоловіків може бути чинником ризику не тільки для розвитку серцево-судинних захворювань, але і загрожує здоров'ю кісток, встановили вчені зі США, праця яких була представлена на щорічному засіданні Радіологічного товариства Північної Америки (Radiological Society of North America).
"Для чоловіків важливо знати, що зайвий жир на животі - це не тільки ризик серцевих хвороб і діабету, але також і чинник ризику для кісткової тканини", - цитуються у прес-релізі слова доцента кафедри радіології Гарвардської медичної школи у Бостоні (Harvard Medical School in Boston) Міріам Бределли, яка також працює у Массачусетській клінічній лікарні.
За даними Американського національного центру статистики в охороні здоров'я, більш ніж 37 мільйонів чоловіків у США у віці старше 20 років мають зайву вагу. Ожиріння пов'язане з такими проблемами здоров'я, як астма, гіпертонія, підвищений рівень холестерину і апное. Однак, пишуть автори, незважаючи на всі ці ускладнення, прийнято вважати, що пошкодження кісток чоловікам із зайвою вагою не загрожує.
"Більшість робіт щодо остеопорозу сфокусовані на жінках. Вважається, що чоловікам, особливо повним, це захворювання не загрожує", - повідомляє доктор Бределла.
Однак не весь жир в організмі володіє однаковими властивостями, відзначають вчені. Підшкірний жир відрізняється від того, що залягає глибоко, під м'язовою тканиною в черевній порожнині. На обсяги такого жиру впливає спадковість, харчування і рівень фізичного навантаження. Зайвий жир навколо внутрішніх органів загрожує здоров'ю людини, збільшуючи ризик серцевих захворювань.
Доктор Бределла і її колеги оцінили стан 35 повних чоловіків із середнім віком 34 роки і з індексом маси тіла 36.5. Всі учасники пройшли через комп'ютерну томографію черевної порожнини та стегон, щоб оцінити жирову і м'язову масу, також були зроблені знімки високої роздільної здатності їхніх передпліч і використана особлива програма оцінки міцності кісткової тканини (finite element analysis) і визначення ризику переломів. Така ж технологія використовується при оцінці міцності матеріалів для будівництва мостів і літаків.
У результаті учені виявили, що чоловіки з високим обсягом внутрішнього жиру і в цілому жиру на животі, мали меншу стійкість до руйнуючих навантажень, в два рази меншу міцність кісток, ніж ті, хто мав менше жиру. При цьому не було зв'язку з певним віком або масою тіла. Тобто, чоловіки з однаковим індексом маси тіла могли мати різну міцність кісткової тканини, бо обсяг шкідливого жиру в їхньому організмі був різний. !zn
Читайте також:
Вчені стверджують, що фізичні вправи допомагають боротися зі старечим недоумством
Американські вчені дізналися, коли і де формуються спогади
Учені навчилися стирати свіжі спогади
Вчені з'ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків