UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН підтримує ініціативу про обов’язкове йодування солі в Україні

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) висловлює активну підтримку ініціативі Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка про необхідність впровадження обов’язкового йодування усієї харчової солі в Україні.

Про необхідність універсального йодування солі в Україні Юрій Павленко заявив на прес-конференції в Києві у понеділок, 14 листопада. При цьому український Омбудсмен з прав дитини наголосив, що законодавче затвердження обов’язкового збагачення солі йодом є не питанням для дискусій, а заходом для термінової реалізації.

Дитячий фонд ООН нагадує, що саме йодування харчової солі дозволяє понад 130 країнам світу убезпечувати власних громадян від загроз природної нестачі йоду в харчуванні.

Світова наука визнала йододефіцит найбільшою загрозою розумовим здібностям людини і головною причиною незворотних ушкоджень мозку у дітей, які можна попередити. Навіть невеликий брак в організмі вагітної жінки не дає реалізуватися інтелектуальному потенціалу дитини, закладеному на генетичному рівні. Серйозний брак йоду у вагітних призводить до народження дітей з кретинізмом. Без достатньої кількості йоду підлітки втрачають 10–15 пунктів IQ, а дорослі - працездатність. Водночас ліквідувати проблему неймовірно легко: необхідно лише постійно споживати йодовану сіль замість не йодованої.

В масштабах країни некомпенсований природний йододефіцит формує відстале суспільство і знижує рівень життя. Інтелектуального потенціалу, який щорічно втрачає Україна через йододефіцит, вистачило б на 3000 геніїв.