Група співробітників медичного факультету університету Женеви під керівництвом професора Емманюеля Дерміцакіса з'ясувала, що цей процес залежить від рівня експресії генів - кількості синтезованого білка або РНК - який, у свою чергу, у чоловіків і жінок по-різному регулюється відповідними функціональними ділянками генома.
Багато спадкових захворювань мають полігенну природу, тобто є результатом взаємодії безлічі генів. Вивчаючи так звані аутосомні експресивні локуси кількісних ознак - ділянки ДНК, що регулюють експресію генів, що відповідають за мультифакторное спадкування - автори роботи прийшли до висновку, що вони, поряд зі статевими хромосомами, впливають на статевий диморфізм.
Їхнє функціонування, і, отже, рівень експресії регулюють процеси розвитку спадкових захворювань генів, приблизно на 15 відсотків залежить від статі людини.
Тобто, як зазначив професор Дерміцакіс, якого цитує EurekAlert!, чоловік і жінка з однаковою мутацією в геномі, що призводить до якогось захворювання, мають абсолютно різний прогноз щодо його розвитку.
Нагадаємо, раніше група вчених виявила і описала генетичне захворювання, при якому порушений процес засвоєння вітаміну B12, і встановила причини його виникнення. !zn
Читайте також:
Вчені виявили гени, пов'язані з інтелектом
Поет зашифрував свої вірші у ДНК бактерії
Вчені знайшли спосіб прискорити процес «читання» ДНК у десятки разів