Струмок протікає неподалік від фермерського господарства, на листовому салаті з якого раніше також були виявлені бактерії E.coli.
За даними гессенської влади, води зі струмка не потрапляють у водопровідну мережу. «Тому небезпеки зараження питної води не існує», - заявила 18 червня офіційний представник міністерства із соціальних питань Гессена. Яким чином бактерії потрапили в струмок, поки не відомо. Оскільки проби води були взяті неподалік від каналізаційної очисної станції, то не можна виключити, що інфекція потрапила у воду саме звідти, повідомили в міністерстві.
Тим часом результати лабораторних аналізів підтвердили факт передачі небезпечної палички E.coli від людини людині через їжу.Співробітниця однієї з банкетних служб кілька тижнів тому заразила відвідувачів вечірки, на якій вона працювала. Через деякий час захворіла не тільки вона, але і 20 з 65 гостей.
Німецька приладобудівна компанія Analytik Jena розробила апарат, який дозволяє протягом двох годин визначати наявність палички E.coli на продуктах харчування. За словами голови фірми Клауса Беркі (Klaus Berka), подібний «експрес-тест» розробила команда з п'яти співробітників усього за 14 днів. Тепер його можуть використовувати для проведення аналізів лабораторії. Придатний він і для тестів в домашніх умовах або супермаркетах.
Між тим 85% жителів Німеччини знову почали вживати в їжу листовий салат, огірки та помідори в сирому вигляді. Такі результати опитування, проведеного інститутом Emnid на замовлення німецького видання Bild am Sonntag.
За останніми даними, в результаті зараження кишковою паличкою E.coli в Німеччині померло не менше 38 людей. В цілому з початку травня було інфіковано 2610 осіб, у 798 з них інфекція викликала важке ускладнення - гемолітико-уремічний синдром (ГУС).