UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американці створюють ліки від радіації

Вчені провели дослідження препаратів на тваринах і людських клітинах, у результаті яких було доведено, що ліки здатні виводити до 90% радіоактивних елементів протягом 24 годин.

Дослідники національної лабораторії Лоуренса у Берклі (Lawrence Berkeley National Laboratory) синтезували речовини, які нейтралізують дію актиноїдів, радіоактивних хімічних елементів, що несуть найбільшу загрозу для організму.

Чарівними сполуками виявилися гідроксіпірідонат-ліганди - тетрадентат і октадентат (утворюють чотири і вісім хімічних зв'язків з актиноїдами відповідно). Ліганди пов'язують у комплексні молекули такі небезпечні для людини актиноїди, як уран, нептуній, америцій, а також плутоній і кюрій, повідомляє Physorg.

Отримані речовини мають високу селективність та ефективність, неперевершену спорідненість до актиноїдів.

Вчені провели дослідження препаратів на тваринах і людських клітинах. Результати доклінічних тестів показали, що речовини є нетоксичними, можуть вживатися перорально (тобто через рот) у вигляді таблеток. Це важливо, оскільки в цьому випадку не потрібно вводити препарат внутрішньовенно і можна швидко роздати велику кількість доз людям, які опинилися в зараженому регіоні.

/system/ckeditor_assets404IMAGE

Ліганди здатні пов'язувати у комплексні молекули такі небезпечні для людини актиноїди як уран, нептуній, америцій, а також плутоній і кюрій

Залежно від рівня опромінення та своєчасності лікування, один з лігандів здатний виводити близько 90% радіоактивних елементів протягом 24 годин. Прийому однієї таблетки щоденно протягом двох тижнів має бути достатньо, щоб видалити практично всі актиноїди, уточнюють фахівці.

Зараз тривають роботи з дослідження отриманих лігандів. Найближчим часом медики планують провести клінічні випробування препаратів на людях. !zn

Читайте також:

Безпечних доз радіації не буває

Кожен десятий українець зізнався по телефону, що його турбують кислотні дощі

Від жителів Полісся приховали, що вони страждали від радіації ще до Чорнобиля

З «Фукусіми-1» понад 70% радіаційних викидів потрапили в океан