UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американці створили пристрій, що рятує від зупинки серця

Американські медики придумали пристрій, який не вимагає встановлення провідників у серці. Принцип дії його полягає в тому, що в разі порушення серцевого ритму кардіодефібрилятор генерує електричний розряд в серці.

Американська адміністрація щодо їжі і медикаментів (FDA) схвалила перший кардіодефібрилятор, який імплантується підшкірно і не вимагає встановлення провідників у серці.

Дефібрилятор є маленьким пристроєм, який працює від батарейки і постійно стежить за серцевим ритмом людини і, якщо серце б'ється хаотично (фібриляція), відновлює нормальний ритм, генеруючи електричний розряд.

Новий пристрій встановлюється під шкірою вздовж нижнього краю грудної клітки, звідки посилає імпульси до серця, для його встановлення не потрібне втручання на венах і серці.

Згідно з думкою розробників, новий дефібрилятор дозволить уникнути серйозних ускладнень, пов'язаних з установкою внутрішньовенних провідників. Особливо корисним новий пристрій може виявитися для пацієнтів, що мають певні анатомічні особливості, які ускладнюють встановлення традиційних дефібриляторів.

Пристрій було схвалено на підставі аналізу результатів дослідження, в ході якого новий дефібрилятор був імплантований 304 пацієнтам. Протягом півроку після встановлення було розпізнано 78 нападів аритмії у 21 пацієнтів - всі напади були або успішно конвертовані в нормальний ритм, або самовирішилися. Через шість місяців більш ніж у 90% пацієнтів ускладнень не спостерігалося. !zn

Читайте також:

Половина британців не знають, де у них серце - результати опитування

Вченим вперше вдалося використати лазер для кардіостимуляції

Швидка допомога залишиться без «серця»