Американські лікарі пересадили одну і ту ж нирку двічі протягом двох тижнів, повідомляє EurekAlert!. Операції виконала бригада хірургів Меморіальної лікарні Північно-західного університету в Чикаго під керівництвом Лоренцо Геллона (Lorenzo Gallon). Звіт про роботу трансплантологів опубліковано у The New England Journal of Medicine.
Донором нирки для 27-річного Рея Фіарінга (Ray Fearing), який страждав первинним фокально-сегментарним гломерулосклерозом (ФСГС), погодилася стати його молодша сестра Сірка (Cera). При ФСГС уражені нирки перестають виконувати свою функцію через скупчення сполучної тканини в клубочкових капілярах.
Геллон і його колеги успішно пересадили Фіарінгу нирку його 24-річної сестри. Однак у молодої людини ФСГС почав розвиватися повторно, що поставило під загрозу життя пацієнта. За словами хірургів, більше 40 відсотків трансплантацій нирки при цьому захворюванні закінчуються його рецидивом. Такий стан загрожує незворотним ураженням пересадженого органа.
Щоб уникнути цього лікарі запропонували пацієнтові віддати отриману від сестри нирку іншому хворому, що знаходиться в списку очікування донорського органа. Через два тижні після першої операції Геллон і його колеги першими в світі виконали ретрансплантацію нирки. Реципієнтом став 66-річний хірург Ервін Гомез (Erwin Gomez). Операція була завершена успішно
Результати лабораторних досліджень, проведених на 8-й і 25-й день після повторної пересадки, підтвердили відновлення нормальної працездатності нирки.
За словами хірургів, успішна ретрансплантація підтверджує гіпотезу про те, що причиною розвитку первинного ФСГС є підвищення концентрації в крові одного з факторів згортання. Лікарям вдалося показати, що зумовлені захворюванням пошкодження нирки повністю можна усунути при пересадці органу здоровому реципієнту. !zn
Читайте також:
МОЗ пропонує дозволити в Україні посмертне донорство
У Миколаєві розкрили групу «чорних трансплантологів»
Після затримання трансплантологів в інституті Шалімова нікому оперувати
У морзі Боярки в померлих вилучали очі для продажу
Юридичні аспекти трансплантації