UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якість держуправління у світі поліпшуватися не поспішає

Якість державного управління у світі у 1996—2006 роках поліпшилася незначно, говориться в опублікованій у липні доповіді групи дослідників Світового банку (СБ)...

Якість державного управління у світі у 1996—2006 роках поліпшилася незначно, говориться в опублікованій у липні доповіді групи дослідників Світового банку (СБ).

У рамках дослідження якість держуправління оцінювали за шістьма напрямами: врахування думки населення і підзвітність державних органів, політична стабільність і відсутність насильства, ефективність роботи уряду, якість законодавства, верховенство закону і боротьба з корупцією.

З оцінок, даних СБ Росії та іншим великим економікам, що розвиваються, випливає: в середньому якість держуправління в РФ гірша, аніж, наприклад, у Китаї та Індії. Росія особливо відстає за такими показниками, як ефективність роботи уряду, якість законодавства, верховенство закону і боротьба з корупцією. Але випереджає Китай у справі врахування думки населення, а Індію — за політичною стабільністю.

За даними дослідження, у ряді країн відзначаються зміни на краще, але приблизно в такій же кількості країн ситуація погіршилася. Наприклад, погіршення спостерігається в Зімбабве, Кіт д’Івуар, Білорусі, Венесуелі.

Зате країни з ринковою економікою, що формується, не поступаються розвиненим за основними показниками якості держуправління. Більш як десять країн, що розвиваються, у тому числі Словенія, Чилі, Ботсвана, Естонія, Уругвай, Чехія, Латвія, Литва, Коста-Ріка, випереджають Грецію та Італію.

Згадується й Україна — як країна, що домоглася, поряд із Кенією та Ліберією, значних успіхів із 2002 року в сфері врахування думки населення і підзвітності державних органів.