Більш ніж сприятливі дані про доходи, отримані трьома найбільшими європейськими телекомами — іспанським, британським і французьким, сприяли поновленню жвавого інтересу до бізнесу, попередній пік популярності якого припав на злам тисячоліть. Іспанська Telefonica відрапортувала про 16-відсотковий приріст прибутку в другому кварталі, британська BT Group продемонструвала 25-відсоткове зростання, а France Telecom взагалі потроїла свої показники. Період животіння, який настав кілька років тому після буму сучасних технологій, судячи з усього, добігає кінця. І телекомунікаційні компанії беруть низький старт у перегонах за кращі місця при черговому переділі ринку.
Найгостріша боротьба розгортається на іспанському ринку, який характеризується стабільно стрімким зростанням. Сьогодні тут задають тон три найбільші компанії: місцеві Telefonica та Amena, а також британська Vodafone. Найагресивнішу політику розширення ще недавно проводила перша з них. На початку літа, наприклад, Telefonica виклала 2,7 млрд. євро за контрольний пакет Cesky Telecom — найбільшої телекомунікаційної компанії в Чеській Республіці. А в січні вона ж прикупила кілька операторів мобільного зв’язку, що охоплюють 10 латиноамериканських країн.
Однак угода, про яку було оголошено наприкінці липня, внесла істотні корективи у сформований баланс сил: France Telecom придбала 80% акцій Amena. На цього третього за розміром в Іспанії оператора мобільного зв’язку зазіхало чимало компаній, однак проблема полягала в тому, що Auna, чиєю дочірньою компанією є Amena, дуже наполегливо намагалася продати її з усіма супутніми підрозділами, що включають інтернет-провайдера та кабельне ТБ. Охочих купувати все «в одному флаконі» не вдавалося знайти з квітня, зате «вроздріб» торгівля пішла значно жвавіше.
Ця угода дасть змогу французам і в Іспанії реалізувати стратегію єдиного пакета телекомунікаційних послуг, який добре зарекомендував себе як у самій Франції, так і у Великобританії, Польщі, Голландії та Бельгії. З іншого боку, вона на 5,8 млрд. євро збільшить борги французького телекому, які наприкінці 2004 року і так становили 49,9 млрд. Французам не вдалося повністю оговтатися від придбання 2000 року оператора мобільного зв’язку Orange за «абсурдні», на думку деяких аналітиків, 40 млрд. У випадку з Amena пропонується досить складна система розрахунків, а за результатами угоди французи зможуть вийти на друге серед операторів мобільного зв’язку місце в Європі (після Deutsche Telecom).