UA / RU
Підтримати ZN.ua

СІЕТЛ ПЕРЕДАЄ ЕСТАФЕТУ ПРАЗІ?

Проведення щорічних осінніх зборів МВФ і Всесвітнього банку 2000 року в Празі було ініційовано чеською владою ще 1993-го...

Автор: Євген Сташевський
Проведення щорічних осінніх зборів МВФ і Всесвітнього банку 2000 року в Празі було ініційовано чеською владою ще 1993-го. Тоді це сприймалося як символ тріумфального повернення Чехії в співтовариство процвітаючих капіталістичних країн. Проте відтоді ставлення світової громадськості до міжнародних фінансових інститутів істотно змінилося, і нині чеська столиця нагадує середньовічне місто, що готується до тривалої та безкомпромісної облоги.

Міністерство внутрішніх справ забезпечить патрулювання міста 11-тисячною армією полі- цейських, а в Інтернеті відкрито спеціальний сайт, на якому розміщені заклики не провокувати чеську поліцію, котра не відрізняється особливою толерантністю. Вклавши 60 мільйонів доларів у реконструкцію палацу культури в центрі Праги, де засідатимуть 18 тисяч делегатів, міська влада розпочала також спорудження спеціального наметового містечка на території старого стадіону. Там зможуть зупинитися прибулі протестанти, виклавши за «сервіс» по 37 доларів. Терміново впорядковується також і празький костьол, де, за задумом чеської влади, проводитимуться санкціоновані й безкровні «обміни думками» між прихильниками прийдешньої глобалізації та її противниками.

Відкриття форуму МВФ і Всесвітнього банку намічено на 19 вересня. Протягом усіх 10 днів його роботи будуть закриті школи й театри, а представництва транснаціональних компаній уже замовляють для своїх офісів запасне вітринне скло. За попередніми оцінками, до Праги з’їдуться від 20 до 50 тисяч протестантів. У Сіетлі під час конференції Всесвітньої торгової організації їх зібралося близько 40 тисяч, і життя міста було цілком паралізоване.

Євген СТАШЕВСЬКИЙ за матеріалами журналу «The Economist»