Європейський Союз, найшвидше, підтримає запровадження ембарго відносно іранської нафти до наступної, січневої, зустрічі міністрів закордонних справ, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела в дипломатичних колах і нафтовому секторі.
Представники Італії, Іспанії та Греції - країн, які є найбільшими покупцями іранської нафти, - більше не виступають проти ембарго, але вони попросили дати їм час, щоб знайти альтернативних постачальників палива.
За словами західних дипломатів, одним із ключових питань для європейських країн є те, чи вдасться їм переконати Саудівську Аравію та інші країни Перської затоки збільшити видобуток нафти для згладжування ефекту від ембарго.
Представник однієї з великих компаній-імпортерів нафти сказав FT, що переробники сировини проведуть переговори з близькосхідними країнами про додаткові поставки, повідомляє «Інтерфакс».
На ЄС, який торік купував близько 450 тис. барелів іранської нафти на добу, припадає п’ята частина експорту нафти з цієї країни. При цьому 70% цих поставок йдуть у Італію та Іспанію.
У четвер Рада ЄС із закордонних справ прийняла у Брюсселі додаткові обмежувальні заходи проти Ірану.
«Через дедалі більшу стурбованість Євросоюзу іранською ядерною програмою та відсутність прогресу в дипломатичних зусиллях Рада посилила сьогодні обмежувальні заходи відносно цієї країни», - йдеться в комюніке.
Рада додала 143 організації та 37 представників режиму Тегерана до списку організацій і осіб, чиї авуари та інші економічні ресурси в Європі заморожені та кому заборонено в’їзд на територію Євросоюзу.
«Ці заходи спрямовані проти осіб і організацій, прямо пов’язаних із ядерною діяльністю Ірану на порушення резолюцій Ради Безпеки ООН. Йдеться про осіб чи організації, які належать до Компанії морського транспорту Ісламської Республіки Іран, діють під її контролем чи від її імені, а також про членів Корпусу захисників ісламської революції Ірану чи про контрольовані ними організації», - повідомила Рада ЄС.