15 березня адміністрація США оголосила про припинення нових контрактів і угод зі збанкрутілою енергокомпанією Enron та її аудитором Arthur Andersen.
Рішення, прийняте на підставі доказів порушень, допущених обома компаніями, торкається також ряду їхніх підрозділів і менеджерів. Так, зокрема, припиняються контракти з Portland General Electric, The Bentley Company та іншими фірмами.
Енергетична компанія Enron систематично завищувала прибутки, приховувала борги і наприкінці минулого року змушена була визнати себе банкрутом. Восени багато матеріалів аудиту, що проводився в Enron, було знищено, у чому Arthur Andersen звинувачує кількох своїх співробітників.
Тим часом міністерство юстиції США пред’явило кримінальне обвинувачення Arthur Andersen у зв’язку зі знищенням документів, пов’язаних з аудитом Enron. У 212-річній історії фінансового ринку США ще не траплялося, аби велика компанія, яка працює у сфері фінансових послуг, пережила кримінальне обвинувачення, пише The Wall Street Journal.
На думку х’юстонського суду, компанія скоординовано і свідомо знищила документи, пов’язані з аудитом збанкрутілого енергетичного гіганта Enron, і ці дії не обмежувалися лише х’юстонським офісом аудиторської компанії. Arthur Andersen категорично відкинула пред’явлені обвинувачення, назвавши їх необгрунтованими і заявивши, що в неї не було можливості висловити свої аргументи в суді.
Компанія наполягає, що документи знищили лише працівники офісу в Х’юстоні, при цьому керівництво Arthur Andersen не було оповіщене і не давало згоди на ці дії.
Arthur Andersen — п’ята найбільша аудиторська компанія світу, в якій працює 85 тис. співробітників. Вона існує вже 89 років.