Британських законодавців пенсійні проблеми також не обминули стороною. Щоправда, вирішувати їх вони воліють не настільки прямолінійно. Так, за пропозицією міністра торгівлі та промисловості Патриції Х’юїт, Британії необхідно терміново покласти край «віковій дискримінації». Міністр вважає геть неприпустимим поширене упередження, що молоді люди є кращими претендентами на робоче місце, ніж літні. Відтепер верхня межа допустимого віку службовців ліквідована, тож 70-річному працівнику можна буде тільки м’яко «порекомендувати» вийти на пенсію. Але аж ніяк не наполягати на своїй рекомендації.
Крім того, роботодавцям відтепер забороняється в рекламних оголошеннях зазивати до себе «молодих та енергійних» працівників, оскільки це також може бути розцінено як прояв дискримінації за віком. Хоча наголошувати натомість на «солідності і надійності» теж не варто: молодь теж може «не так зрозуміти».
На думку міністра, ці заходи дозволять вирішити проблему працевлаштування 40—50-річних, які, одного разу втративши роботу, найчастіше змушені дотягувати до пенсії на допомозі у зв’язку з безробіттям. А от аналітики вважають, що таким чином у завуальованій формі стимулюється збільшення виробничого стажу. Який із цих варіантів вирішення проблеми старіючого населення — французький чи британський — виявиться ефективнішим, покаже час. Причому зовсім недалекий.