UA / RU
Підтримати ZN.ua

УСІ НА КРЕДИТУВАННЯ ЕКОНОМІКИ!

Так у перекладі мовою нефахівців можна позначити прийняте цього тижня НБУ рішення знизити резервні вимоги до комерційних банків...

Так у перекладі мовою нефахівців можна позначити прийняте цього тижня НБУ рішення знизити резервні вимоги до комерційних банків.

Отже, з 10 квітня для довгострокових депозитів юридичних і фізичних осіб у національній валюті нормативи обов’язкового резервування встановлені на нульовому рівні, тоді як раніше для юросіб вони становили 4%, для фізосіб — 2%.

Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» із посиланням на прес-службу НБУ, ставка резервування довгострокових депозитів юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті збережена на рівні 10%.

Нацбанк також знизив нормативи обов’язкового резервування короткострокових коштів і депозитів у національній валюті для юросіб із 12 до 6%, для фізосіб — із 6 до 2%. При цьому аналогічні нормативи для коштів в іноземній валюті збереглися на рівні 12%. Норма резервування коштів до запитання в національній та іноземній валюті збережена на рівні 14%.

Поточного року це вже друге зниження нормативів резервування (попереднє проводилося з 1 березня).

Крім того, НБУ з 4 квітня знизив дисконтні ставки до рекордно низьких 10% річних, порівняно з попередньою на рівні 11,5%.

Як раніше заявляв перший заступник голови НБУ Олександр Шаповалов, політика Нацбанку поточного року насамперед буде спрямована на здешевлення кредитів у цілому, а не на підтримку якихось окремих галузей економіки.

Чи станеться це здешевлення, а водночас і кредитний бум — ще, звичайно, велике запитання. І небанкірам зрозуміло, що маніпуляції зі ставкою та резервними вимогами не вилікують милої звички багатьох позичальників не платити по боргах. Тому банкіри закладали й закладатимуть у ціну кредитних ресурсів усі мислимі й немислимі ризики. А хороші позичальники — оплачуватимуть гріхи поганих.