З урядового проекту державного бюджету на 2008 рік незрозуміло, чи збережені там депутатські та чиновницькі пільги, заявив заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак, одночасно висловивши впевненість у тому, що всі ці пільги збережені.
«На жаль, прямої відповіді на це питання в бюджеті ніколи не було і немає. Тому що фінансування депутатів приховане в загальному блоці фінансування Верховної Ради», — повідомив Шлапак, додавши: «Хоча я переконаний, що всі розрахунки роблять, виходячи зі старого мінфінівського правила: закон у силу не вступив — рахуй, як раніше».
На питання, чи реальні доходи від приватизації у сумі 9 млрд. гривень, він відповів, що продаж тільки одного «Укртелекому» дасть ці гроші. «Проте цей продаж не повинен бути таким, як цього року, коли «зціджували» по одному відсотку і не могли знайти гідного інвестора», — додав замголови президентського Секретаріату.
Крім того, Шлапак відзначив, що гроші від приватизації не повинні йти на покриття дефіциту бюджету. «Наприклад, 1,2 млрд. грн. із програм соціально-економічного розвитку прив’язано до приватизації. Іншими словами, продамо «Укртелеком» — будуть у вас гроші, не продамо — не буде їх. Абсурд!» — обурився він.
Олександр Шлапак наголосив, що реальність виконання усіх передвиборних програм визначатиметься розміром бюджету. «Безвідповідально друкувати гроші ніхто не почне, а Президент не підпише бюджету з дефіцитом, який перевищує 2,5, максимум 2,7%», — запевнив він, підсумувавши, що до передвиборних обіцянок варто ставитися «як до говорильні».
Також, за словами заступника голови Секретаріату Президента, в проекті бюджету занижено зафіксований номінальний обсяг ВВП, доходи бюджету слід збільшити приблизно на 15 млрд. гривень, неправильно пораховано фонд оплати праці, а також занижено показник прожиткового мінімуму, що свідчить про заниження розмірів соціальної допомоги, пенсій.
Детальніше читайте в інтерв’ю Наталії Яценко з Олександром Шлапаком у свіжому номері «ДТ».