UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський банк хоче замінити американські банкомати на китайські

Більшість компаній, які володіли банкоматами в РФ, покинули країну.

У найближчі роки російський "Сбєрбанк" планує оновити свій перелік банкоматів китайськими моделями на заміну американським після виходу міжнародних компаній із РФ.

Процес заміни банкоматів розпочнеться вже у 2024 році та охопить від 10% до 15% пристроїв, пише Мінфін.

Читайте також: Пошта Росії на межі краху через санкції – ЗМІ

Китайські банкомати зацікавилися банком на початку 2023 року. Тоді "Сбєрбанк" запустив пілотний проєкт, перевіряючи працездатність банкоматів із операційною системою на базі Linux. За інформацією, він завершився успішно і одну з компаній-учасниць визнали відповідною стандартам. Однак Сбєр поки не назвав цей бренд.

До квітня в банку залишалося менш як 5% американських банкоматів, які там планують повністю замінити у найближчі декілька років.

Читайте також: ЄС скасує санкції проти трьох російських бізнесменів - Reuters

Раніше на ринку банкоматів у росії домінували міжнародні корпорації NCR та Diebold Nixdorf, Hyosung TNS, GRG Banking та OKI Electric Industry.

Зазначається, що після початку повномасштабної війни в Україні NCR та Diebold Nixdorf оголосили про припинення своєї діяльності в Росії, що дуже змінило ситуацію на ринку: до 2022 року на ці компанії припадало 60% банкоматів у країні.

Читайте також: Atlantic Council: Захід здатен посилити тиск на економіку Росії, названо 5 способів

Коли на початку 2022 року Росія зосередила війська біля кордону з Україною, США, ЄС та їхні союзники сподівалися, що загроза широких санкцій може стримати вторгнення. Як тільки почалися бойові дії, з'явилося відчуття, що санкції можуть спричинити негайну економічну кризу в Росії і швидке завершення війни. Зараз, коли бойові дії тривають вже другий рік, нове припущення полягає в тому, що тривалі санкції, включно з обмеженнями на основний російський імпорт, матимуть кумулятивний ефект і врешті-решт змусять главу Кремля Владіміра Путіна обирати між продовженням війни і порятунком своєї економіки. Однак подальше посилення тиску несе ризики і для тих, хто запроваджує санкції. Видання Bloomberg розмірковує, чого досягли та не досягли санкції проти Росії.