UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Росія платитиме за підтримку України": у США підтвердили надання Києву 20 млрд доларів

Остаточні деталі ширшої угоди на 50 млрд доларів у G7 мають узгодити до кінця тижня.

Очільниця Міністерства фінансів США Джанет Єллен оголосила про плани Сполучених Штатів виділити Україні кредит на суму близько 20 мільярдів доларів. Ці кошти стануть частиною ширшого пакету підтримки, про який домовилися країни "Великої сімки" (G7).

Про це посадовиця повідомила на пресконференції у Вашингтоні 22 жовтня, під час відкриття щорічних зборів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку, пише DW.

Читайте також: США виділять $800 мільйонів на виробництво українських дронів – Зеленський

За її словами, ці кошти будуть частиною загальної допомоги на 50 мільярдів доларів, яка покриватиметься за рахунок відсоткових доходів від заморожених російських активів.

Єллен додала, що уряди G7 ще працюють над остаточними домовленостями щодо цього пакету. "Ми вже на 99% готові, залишилося лише узгодити кілька дрібних деталей", – пояснила вона.

Особливу увагу міністерка звернула на те, що джерелом фінансування цієї допомоги не стануть американські платники податків. "Фактично, Росія платить за підтримку України", – наголосила вона. Очікується, що остаточну угоду досягнуть до кінця тижня.

Читайте також: G7 підтримала Київ на шляху до ЄС та НАТО

"Велика сімка" спільно заморозила близько 280 мільярдів доларів активів російського центрального банку, причому переважна більшість коштів у Європі, де вони, як очікується, принесуть від 3 до 5 мільярдів доларів прибутку на рік.

Як повідомляє Bloomberg, країни G7 планують, що перші транші цієї допомоги надійдуть в Україну до кінця 2024 року, а решту надійде вже у наступному. Допомога спрямовуватиметься на військові та економічні потреби країни.

Також згадується, що ця ініціатива має на меті забезпечити стабільну фінансову підтримку для України в умовах можливих змін у зовнішній політиці США, зокрема у разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах, який критично ставиться до фінансової допомоги Києву.

Крім того, Європарламент раніше схвалив виділення 35 мільярдів євро Україні з активів Росії. Подібні плани оголосили і у Великій Британії, де вирішили надати майже три мільярди доларів із російських активів на підтримку Києва.

Читайте також: Генсекретар НАТО назвав суму військової допомоги, яку отримала Україна цього року

Рішення, прийняте "Великою сімкою" щодо заморожених російських активів, – це зрада, бо ми так і не отримали всіх 300 мільярдів доларів, чи перемога, бо замість гарантованих 5 мільярдів нам пообіцяли 50?

Співзасновниця Міжнародного центру української перемоги та членкиня правління Центру протидії корупції Олена Галушка пояснює, як оцінювати рішення, прийняте G-7, у статті "Усе про рішення "Групи семи" щодо російських активів і чому боротьба за 300 мільярдів доларів триває".