UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПРЕЗИДЕНТ ПІДШТОВХНУВ БУДІВНИЦТВО ДО РОЗВИТКУ

Закони України про іпотеку і кредитування будівництва житла, які сприятимуть розвитку будівельної галузі країни, підписані на початку тижня Президентом України...

Закони України про іпотеку і кредитування будівництва житла, які сприятимуть розвитку будівельної галузі країни, підписані на початку тижня Президентом України. Крім цього, Леонід Кучма підписав закони «Про фінансово-кредитні механізми й управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечними сертифікатами», а також «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зокрема, до Цивільного кодексу, Цивільно-процесуального кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення. Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Президента, ці документи набувають чинності з 1 січня 2004 року.

Закони спрямовані на розвиток масового житлового будівництва, вирішення житлових проблем на державному рівні, створення прозорої та ефективної системи рефінансування іпотечних кредитів з використанням консолідованих іпотечних боргів й іпотечних сертифікатів, а також правових умов для масової участі громадян у фінансуванні житлового будівництва, у тому числі за допомогою іпотечних кредитів.

Закон «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим боргом та іпотечними сертифікатами» встановлює механізм надання кредитів на будівництво житла. Банкам надається законодавча можливість створювати консолідовані іпотечні борги, відчужувати їх, випускати іпотечні сертифікати. Також передбачений державний контроль за діями суб’єктів іпотечного ринку України.

Закон «Про фінансово-кредитні механізми й управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» визначає загальні принципи, правові й організаційні підстави залучення коштів фізичних і юридичних осіб з метою масового будівництва житла. Він також враховує особливості управління цими коштами.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» передбачає внесення змін до цивільно-процесуального законодавства, а також законодавства про власність.