UA / RU
Підтримати ZN.ua

План заходів НБУ з ослаблення валютних обмежень: як це вплине на курс гривні в червні

Експерт допускає, що деякі події здатні "викликати паніку і збільшити попит на готівкову валюту".

Попри те, що у червні очікується оприлюднення Нацбанком плану заходів з ослаблення валютних обмежень, офіційний валютний курс гривні у перший місяць літа залишиться без змін. Такий прогноз зробив незалежний фінансовий експерт, кандидат економічних наук Олександр Хмелевський, передають Факти ICTV.

Експерт допустив, що деякі події здатні "викликати паніку і збільшити попит на готівкову валюту".

Читайте також: У Нацбанку поділились планами щодо зміни офіційного курсу валют

Серед ймовірних причин такого розвитку ситуації експерт назвав загострення бойових дій та ворожі атаки на критичну інфраструктуру і житлові будинки.

"Однак суттєвої девальвації готівкової гривні в червні не очікується. Курс коливатиметься в межах 37 - 38 грн за долар", - зазначив він.

На його думку, навіть попри те, що у червні НБУ повинен підготувати план заходів з ослаблення валютних обмежень на вимогу Міжнародного валютного фонду на початку літа він збереже офіційний валютний курс без змін.

Читайте також: В Нацбанку вважають, що ситуація на валютному ринку покращилася

Нагадаємо, Нацбанк розробляє дорожню карту послаблення валютних обмежень, що включатиме відновлення курсової гнучкості та повернення до інфляційного таргетування. Пріоритетом будуть обмеження, які найбільше викривають ринкові механізми та заважають бізнес-діяльності.

Як повідомив НБУ, дорожня карта встановлюватиме пріоритети для зняття валютних обмежень, зважаючи на вигоди та недоліки, пов'язані з їх застосуванням. Нацбанк вважає, що підготовка стратегії до кінця червня 2023 року є ключовим кроком у новій програмі розширеного фінансування МВФ.

Регулятор заявив, що спочатку буде вжито заходів, спрямованих на мінімізацію множинності курсів, ослаблення обмежень торгових операцій, а також заходи щодо сприяння надходженню нових інвестицій.

Валютна лібералізація буде проводитися поетапно без конкретних дат, з урахуванням макроекономічних умов та аналізу впливу на валютний ринок та економіку.