Американський інвестиційний банк JPMorgan знизив прогноз для українських єврооблігацій із «ринкового» (marketweight) до «низького» (underweight) через погіршення політичної й економічної ситуації в країні. Про це повідомляється в доповіді банку про стан ринків, що розвиваються, під назвою «Україна: міжнародна ізоляція і фіскальна нерозсудливість».
JPMorgan у доповіді називає ряд чинників, що змусили його знизити прогноз для України.
На думку банку, Україна може на певний час опинитися в міжнародній ізоляції, «оскільки Леонід Кучма обвинувачується в санкціонуванні продажу зброї Іраку, що може означати кінець двосторонньої і багатосторонньої допомоги».
Описуючи внутрішню політичну ситуацію в Україні, банк наголошує, що Л.Кучма «практично щодня піддається нападкам із різних фронтів». У своїй доповіді JPMorgan згадує про вуличні акції протесту, організовані опозицією; розслідування справи Георгія Гонгадзе і поставки «Кольчуг» в Ірак, а також зазначає, що «навіть прибічники Кучми в парламенті, схоже, трохи дистанціюються від нього».
Крім того, вважає банк, парламентська опозиція залишиться досить сильною, щоб блокувати реформи.
«Сумніви міжнародного співтовариства з приводу України і внутрішні політичні проблеми в країні, найімовірніше, найближчим часом не зникнуть», - резюмує JPMorgan.
Торкаючись проблем українського бюджету-03, JPMorgan зазначає, що плановане збільшення парламентом його дохідної частини, порівняно з запропонованим урядом варіантом, «штучне і не підкріплене чіткими заходами». У доповіді підкреслюється, що 2003 року Україні навряд чи вдасться зменшити бюджетні витрати, «не в останню чергу через те, що фіскальні проблеми цього року можуть змусити уряд перенести деякі витрати на 2003 рік».
Прогнози приватизації на 2003 рік JPMorgan називає «дико оптимістичними». Виходячи з цього, банк вважає, що уряд братиме позики на внутрішньому і зовнішньому ринках більше, ніж очікувалося.
JPMorgan підкреслює, що включення парламентом України доходів від приватизації в дохідну частину бюджету суперечить рекомендаціям Міжнародного валютного фонду (МВФ). Банк гадає, що такі дії «можуть призвести до погіршення відносин України з міжнародними фінансовими організаціями і затримати поновлення кредитних програм».