UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ впевнений у законності виводу з ринку «Сенс Банку», який хоче відсудити російський олігарх

У Нацбанку зазначають, що вивід дозволив зберегти фінансову стабільність в Україні.

Національний банк України впевнений у законності рішення про вивід із ринку системно важливого банку АТ «Сенс Банк», за який його колишній власник – російський олігарх Міхаіл Фрідман – вимагає понад один мільярд доларів.

У регуляторі стверджують, що рішення ухвалили відповідно до законів «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», пише «ЕП».

Читайте також: Британський суд не дозволив Фрідману жити так, як до санкцій

«Це рішення дозволило зберегти фінансову стабільність в Україні і уникнути загрози для інтересів вкладників та інших кредиторів банку, яка виникла через підтримку дій та політики країни-агресора з боку власників опосередкованої істотної участі в АТ «Сенс Банк» та як наслідок застосування до них українських і міжнародних санкцій», – зазначили у НБУ.

«Сенс Банк» (колишня назва «Альфа-Банк Україна») входив до числа 15 системно важливих банків України. У липні 2023 року після запровадження санкцій проти російських бенефіціарних власників Міхаіла Фрідмана і Пьотра Авена установу націоналізував український уряд.

Читайте також: В топ-10 українських банків відбулися зміни

Нагадаємо, Служба безпеки України повідомила про підозру Фрідману, який із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну начебто «влив» близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів країни-агресора.

За даними СБУ, Фрідман активно фінансує «Тульський патронний завод», який виробляє набої, та «Уральський оптико-механічний завод імені Яламова», де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків та вертольотів РФ. Для цього він використовує активи підконтрольного йому російського фінансово-інвестиційного консорціуму «Альфа-Груп».

Також Офіс генерального прокурора України повідомив про підозру Фрідману у створенні організованої злочинної групи та підробці документів, а також ухилення від сплати податків у справі про махінації із «Сенс Банком».

Пізніше Служба безпеки України оголосила у розшук підсанкційного російського олігарха Міхаіла Фрідмана.

Крім того США додали до санкційного списку співвласників «Альфа-банку» Міхаіла Фрідмана та Пьотра Авена, які перебувають під санкціями ЄС з лютого 2022 року.

Читайте також: Компанія власника "Моршинської" та "Київстару" страхує автопарк Росгвардії та охоронців Путіна – "Схеми"

Тут тобі націоналізація колишнього «Альфа-банку», а тут – досудове розслідування проти його вже колишніх власників. Обвинувачення такі, що вся історія із банком Фрідмана тепер заграла новими фарбами.

Чи пов’язані ці події, розмірковує Олександр Лємєнов у тексті «SENSEтивна поразка російської «Альфа-груп».