UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільший банківський концерн Швейцарії блокує рахунки громадян з російським паспортом

Також громадянам Росії чи тим, у кого є подвійне громадянство відмовляють у відкритті рахунків

Швейцарські банки почали негативно ставитись до бажання громадян Росії відкривати у них банківські рахунки. Це стосується так само і тих, хто має подвійне громадянство, яке у Швейцарії не заборонене. Імовірно, що це викликано спробою уникнути опосередкованих санкцій та резонансним розслідуванням прокуратури країни, щодо незаконного бізнесу однієї місцевої компанії з Росією. Про такі випадки повідомляє DW.

Відомо про такі випадки у найбільшому швейцарському банківському конгломераті UBS та одному з лідерів банківського сектору Швейцарії, який входить у топ-список найбільших банків країни та пов'язаний з UBS – Credit Suisse.

Читайте також: У парламенті Швейцарії підтримали передачу заморожених активів РФ Україні

Банківські співробітники цікавились наявністю російського громадянства і в разі неможливості підтвердження, що клієнт відмовився від цього громадянства, відмовляються здійснювати операції. В одному з випадків, що підтверджений, банк закрив рахунок і не дав скористатись наявними на ньому коштами. Це теж був рахунок клієнта, що мав в тому числі російське громадянство. Такі дії банків видання пов'язує зі спробою уникнути негараздів та реагування офіційної влади на невиконання чи дуже лояльне ставлення до обслуговування підсанкційних активів.

Особливо гострою була ця полеміка наприкінці 2023 року, коли швейцарська офіційна влада змушена була реагувати на повідомлення у порушенні підсанкційної політики. Зокрема спеціальний секретаріат з економічних питань створив окрему експертну комісію з реалізації санкцій.

Частково стимулом до таких дій могло бути повідомлення про те, що Генеральний прокурор Швейцарії відкрив кримінальне розслідування щодо ймовірних порушень російських санкцій неназваною компанією за ведення бізнесу з Москвою. Компанія нібито порушила швейцарські правила через використання дочірніх компаній за кордоном, заявила генеральна прокуратура, відмовившись назвати групу або сектор, про який йдеться.

Генеральний прокурор взявся за цю справу після того, як Державний секретаріат з економічних питань (SECO), урядовий департамент, відповідальний за дотримання санкцій, звернувся до нього з проханням порушити кримінальне провадження. Швейцарські санкції, запроваджені після повномасштабного вторгнення Владіміра Путіна в Україну у 2022 році, є дзеркальним відображенням заходів, вжитих іншими західними країнами.