UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ: Світова економічна криза може вплинути на Україну

Кредитна криза в США хоч і не торкнулася України прямо, але може мати серйозні наслідки в тривалішій перспективі, заявив в ексклюзивному інтерв'ю «ДТ» постійний представник МВФ в Україні Балаж Хорват.

Кредитна криза в США хоч і не торкнулася України прямо, але може мати серйозні наслідки в тривалішій перспективі, заявив в ексклюзивному інтерв'ю «ДТ» постійний представник МВФ в Україні Балаж Хорват.

«Турбулентність на фінансових ринках, яку започаткували події на ринках США та інших розвинених ринках, у короткостроковій перспективі прямо не вплинула на ситуацію в Україні», — заявив експерт.

Але криза, на думку Балаж Хорвата, поки не закінчилася, і Україні навряд чи вдасться повністю уникнути її наслідків. «малоймовірно, щоб Україні вдалося залишатися цілком імунною до впливу турбулентності, що має місце», — констатував він.

Серед можливих наслідків кризи, які здатні вплинути на українську економіку, експерт назвав загальне уповільнення світового економічного зростання.

«Істотне уповільнення світового економічного зростання в 2008 році уже виглядає невідворотним, — стверджує Хорват. — Залежно від того, як вплине це на основних торговельних партнерів України, Україна може зіштовхнутися зі зниженням попиту на свою експортну продукцію».

Крім того, на його думку, Україні слід побоюватися падіння цін на метал і ускладнення доступу до іноземного фінансування: «Підвищення ціни на залучення іноземних кредитів означає для України збільшення вартості фінансування дефіциту поточного рахунку».

Балаж Хорват вважає, що Україна може мінімізувати несприятливі наслідки, якщо прийме рішучі заходи для забезпечення макроекономічної стабільності. Для цього необхідно посилити фіскальну дисципліну, а також забезпечити більшу гнучкість обмінного курсу і стримування темпів зростання заробітної плати відповідно до темпів зростання продуктивності праці.

Ще одним чинником зменшення впливу економічної кризи, на думку представника МВФ, можуть стати структурні реформи в українській економіці. «Як приклад можна згадати поліпшення клімату для підприємницької діяльності, забезпечення прозорої приватизації на принципах конкурентності, поглиблення фінансових ринків, а також посилення нагляду за фінансовим сектором», — підсумував експерт.

Докладніше читайте в статті Юрія Сколотяного «Буря в склянці води чи провісник великих катаклізмів?» у свіжому номері «ДТ».