У середу, 30 травня, Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою дозволив Міністерству фінансів залучити зовнішні позики на суму до 1 млрд. дол.
За словами першого заступника міністра фінансів Вадима Копилова, більш як 1 млрд. дол. уряд брати не збирається, однак точна сума залежатиме від низки чинників. Заступник міністра припустив, що Мінфін зможе вийти на зовнішні ринки вже в червні, у разі стабілізації політичної ситуації в країні.
Відповідно до закону про держбюджет, 2007 року планується залучити на зовнішньому ринку для фінансування бюджету близько 0,7 млрд. дол. шляхом публічного розміщення цінних паперів і близько 0,5 млрд. дол. за рахунок кредиту Світового банку. На внутрішньому ринку цього року держава планує залучити 3,8 млрд. грн.
Відповідно до повідомлень інформаційних агентств із посиланням на джерела в Мінфіні, роад-шоу облігацій почнеться в Європі та США 4 червня. Лід-менеджерами випуску євробондів визначено Citi Bank (США), Credit Suisse (Швейцарія), Deutsche Bank (Німеччина) і UBS (Швейцарія).
Торік Мінфін залучив на зовнішньому ринку близько 1,9 млрд. дол., на внутрішньому — 1,582 млрд. грн.
Зокрема, у листопаді було здійснено випуск 10-річних єврооблігацій на суму 1 млрд. дол. під 6,58% річних. Крім цього, Мінфін у вересні—грудні провів ще два розміщення облігацій зовнішньої позики, не розкриваючи їхніх організаторів. Таким чином було випущено чотирирічні облігації на 35,1 млрд. японських єн (на той момент близько 297,5 млн. дол.) під 3,2% річних і з дисконтом 1,2% і 12-річні облігації на 768 млн. швейцарських франків (близько 625 млн. дол.) під 3,5% річних і з дисконтом 2,6% із можливістю дострокового погашення через три роки.
Раніше президент В.Ющенко направив прем’єр-міністру листа з приводу неефективності використання позики на суму 35,1 млрд. японських єн (0,3 млрд. дол.), котрі на той момент усе ще перебували в Держказначействі.