UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери ЄС досягли "принципового" рішення створити фонд для фінансової підтримки України — МЗС

В українському міністерстві розповіли, чому сприятимуть ці гроші.

Глави держав та урядів Європейського Союзу під час зустрічі 14-15 грудня досягли "принципового" рішення про створення Українського фонду розміром 50 мільярдів євро на 2024-2027 роки. Це чіткий сигнал продовження фінансової допомоги нашій країні з боку ЄС, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України. Хоча повідомлялося, що ще немає домовленості про включення суми до бюджетного плану Євросоюзу.

Тепер, як очікує МЗС, усі необхідні юридичні процедури буде завершено в січні 2024 року, щоб Україна могла отримати відповідну підтримку.

“50 млрд євро, що будуть виділені Євросоюзом для України, спрямовуватимуться, зокрема, на підтримку макроекономічної стабільності, відновлення та модернізацію нашої держави, а також прискорення інтеграції в ЄС”, — уточнили в повідомленні.

Читайте також: Орбан сказав, за яких умов може підтримати пакет допомоги у 50 млрд євро від ЄС для України - Bloomberg

Міністерство також привітало зобов’язання Євросоюзу та країн-членів продовжити задовольняти нагальні оборонні потреби нашої держави через Європейський фонд миру, Місію військової допомоги ЄС та двосторонню підтримку від окремих партнерів.

“Закликаємо ЄС якнайшвидше затвердити новий восьмий транш допомоги в межах Європейського фонду миру. Підтримуємо пропозицію Європейської Ради прискорити роботу над реформуванням EPF та збільшенням його фінансування для якнайкращого задоволення військових потреб України”, — додали в МЗС.

Там висловили надію, крім того, на швидке погодження механізму використання заморожених активів РФ для відновлення України та їхню передачу, зокрема через Український фонд (Ukraine Facility).

Напередодні, попри вето Угорщини, голова Європейської ради Шарль Мішель висловив упевненість, що Україна отримає від Євросоюзу 50 млрд євро. Він наголосив, що наша країна повинна отримати позитивний сигнал у тепер вже січневому голосуванні щодо бюджетної підтримки, адже ЄС "все ще здатен мати одностайність".