UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін вніс у Раду законопроект про податок на розкіш

Згідно з документом, замість податку на нерухомість у Податковому кодексі з 1 січня 2013 року з’явиться податок на майно.

Відповідний законопроект («Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування багатства і предметів розкоші») було зареєстровано у ВР 5 червня ц.р. під №10558.

Згідно з документом, замість податку на нерухомість у Податковому кодексі з 1 січня 2013 року з’явиться податок на майно. Ставка податку становить 2% розміру мінімальної заробітної плати (МЗ) за 1 кв. метр загальної площі об’єкта нерухомості.

Його щороку платитимуть фізичні і юридичні особи - власники:

а) квартир загальною площею понад 200 кв. м;

б) дачних або садових будинків, котеджів або житлових будинків садибного типу загальною площею понад 500 кв. м;

в) об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податків, загальна площа яких перевищує 600 кв. м.

Що стосується рухомого майна, то податком у розмірі 40% від вартості купівлі в гривнях (при ввезенні - плюс ПДВ) одноразово обкладатимуться (крім тих, які використовувалися):

- легкові автомобілі з обсягом циліндрів двигуна понад 3990 куб. см;

- мотоцикли з обсягом циліндрів двигуна понад 995 куб. см;

- судна, оснащені стаціонарним або підвісним двигуном потужністю понад 75 кВт;

- літаки і вертольоти.

При купівлі транспортних засобів, які були у вжитку, в тому числі дорогих раритетних моделей, податок на розкіш не платитиметься. Не будуть платити 40-відсотковий податок також власники старих яхт, гідроциклів, літаків і вертольотів. У такий спосіб нова схема зробить вигідним ввезення в Україну автомобілів, які були у вжитку, навіть з урахуванням високої ставки акцизу.

Помірніша ставка в 10% (при ввезенні - плюс ПДВ) буде застосовуватися при купівлі дорогих речей:

- виробів з дорогоцінних металів і коштовного каміння, годинників, мобільних телефонів, предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату вартістю понад 50 МЗ (54,7 тис. грн.);

- хутра вартістю понад 40 МЗ (43,8 тис. грн.);

- зброї вартістю понад 20 МЗ (21,9 тис. грн.).