UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інфляція на службі бюджету

21 листопада, під завісу своїх повноважень, Кабмін розглянув допрацьований Міністерством фінан­сів проект закону про Держав­ний бюджет України на 2008 рік...

21 листопада, під завісу своїх повноважень, Кабмін розглянув допрацьований Міністерством фінан­сів проект закону про Держав­ний бюджет України на 2008 рік.

Необхідність змін було зумовлено уточненням прогнозних макропоказників економічного й соціального розвитку країни в другому півріччі та на 2008 рік. Чиновники, звичайно, не кажуть уголос, але інфляційні процеси останніх місяців пішли (у сенсі збалансованості скарбниці) тільки на користь. Очікуваний обсяг номінального ВВП за підсумками 2007 року скориговано з 679,5 до 708,3 млрд. грн. Збільшення індексу споживчих цін наступного року тепер прогнозується на рівні 109,6% (було — 106,8%), а це — додаткові мільярди доходів. Загалом обсяг доходів бюджету зріс порівняно з вересневим проектом на 19,3 млрд. грн. — до 265,6 млрд.

Додатковий фінансовий ресурс загального фонду зведеного бюджету — 16,2 млрд. грн. — уряд обіцяє повністю спрямувати на збільшення соціальних виплат. Орієнтиром соціально-економічної політики названо зростання середньомісячної заробітної плати до 1789 грн., тобто на 135 грн. більше, ніж у попередньому проекті.

При доопрацюванні бюджету-2008 його дефіцит скоротився з 2,33 до 1,86% ВВП — до 16,5 млрд. грн. Істотно — до 6,5 млрд. грн. — знижено план доходів від приватизації.

* * *

При перегляді проекту держбюджету-2008 Кабмін знову проігнорував низку пропозицій президента про збільшення соціальних виплат, розвиток села та більшу фінансову самостійність регіонів, повідомив перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак у середу після закінчення засідання Кабінету міністрів.

Не змінено, зокрема, принцип міжбюджетних відносин. «Президент пропонував: віддайте частину витрат на місця — на першому етапі близько 10 млрд. грн. під конкретні програми», — нагадав О.Шлапак.

Крім цього, В.Ющенко пропонував прискорити впровадження третього етапу переходу на Єдину тарифну сітку для 3—4 млн. держслужбовців порівняно з закладеною Кабміном датою — 1 жовтня 2008 року. Але уряд поки що не дослухався.

Перший заступник голови секретаріату висловив думку, що поступку щодо решти спірних питань можна знайти, що дасть змогу прийняти держбюджет-2008 до кінця року.