UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова IFC: Створення «поганого банку» могло б оздоровити банківську систему України

Створення спеціалізованої установи з викупу проблемних банківських активів могло б оздоровити банківську систему України...

Створення спеціалізованої установи з викупу проблемних банківських активів могло б оздоровити банківську систему України. Таку думку в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» висловив виконавчий віце-президент Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Ларс Танелл.

На думку Ларса Танелла, Україна може успішно скористатися досвідом Швеції, яка зіткнулася з великомасштабною банківською кризою восени 1992 року.

Тоді для подолання кризи було створено спеціалізовану установу — «поганий банк», який викуповував проблемні банківські активи і брав на себе подальшу турботу про них. Цією установою стала очолювана ним у 1992 році шведська державна керуюча компанія Securum.

«Головним завданням, для реалізації якго і створювалася ця установа, було відновлення кредитування. Також шляхом розділення банків на «хороші» й «погані» — досягалася мета відновлення і повернення до нормальної діяльності перших. Щоб потім уряд міг їх продати, виручвши за них серйозні гроші», — пояснив він.

Таке розділення банків, за словами Ларса Танелла, дає можливість «знизити рівень невизначеності відносно хороших банків», які знову зможуть видавати кредити, що дуже важливо для відновлення економіки.

При цьому, відзначив він, до управління проблемними активами необхідно привернути дійсно висококваліфікованих фахівців, які б глибоко розбиралися в ситуації і могли б вирішувати складні проблеми.

«Якщо ви візьметеся за створення такої установи, то держава як її власник виявиться серйозно залученою в ці процеси. І тоді вкрай важливо забезпечити, щоб і хороші, і погані банки управлялися належним чином, як комерційні структури, а не обслуговували політичні інтереси», — наголосив він.

Докладніше читайте в інтерв’ю Юрія Сколотяного з Ларсом Танеллом у свіжому номері «ДТ».