Такій великій державі, як Україна, абсолютно недоцільно віддавати свій банківський сектор під повний контроль іноземного капіталу, вважає директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Геєць.
«Не треба плекати ілюзій: іноземні банки віддаватимуть перевагу в основному найбільш високодохідним операціям, зокрема, як зараз, — видачі споживчих позик», — відзначив Геєць.
Він пояснив, що нарощування саме цього виду банківського кредитування останнім часом було одним із ключових чинників, які посилюють кінцевий споживчий попит, а отже, створюють додатковий інфляційний тиск.
«Не секрет, що внесок у ці процеси дочірніх структур міжнародних фінансових установ є досить значним. Які за нинішніх умов, коли Нацбанк бореться з інфляцією, отримали незаперечну ринкову перевагу перед вітчизняними банками, оскільки продовжують отримувати фінансування від материнських структур», — підкреслив Валерій Геєць.
Експерт упевнений, що таким чином виникли і виникатимуть за іншими напрямами передумови для іще швидшої експансії і поглинання, а отже, монополізації внутрішнього ринку іноземним капіталом.
«Саме тому я запропонував розглянути питання про збільшення ринкової частки держбанків на засіданні ради НБУ», — підсумував Геєць.
Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного «Навіщо вам банки, панове?» у свіжому номері «ДТ».