UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: Україна може розраховувати на міжнародну допомогу своєму банківському сектору

Україна може розраховувати на виділення засобів в рамках ініціативи представників групи Усесвіт...

Україна може розраховувати на виділення засобів в рамках ініціативи представників групи Усесвітнього банку, а також групи Європейського інвестиційного банку і Європейського банку реконструкції і розвитку про виділення протягом 2009–2010 років до 24,5 мільярдів євро на потребі банківського сектора Центральної і Східної Європи, головним чином в капіталі і ліквідності.

Про це в ході семінару, організованого 23 березня в Києві представництвами Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації (IFC), повідомив представник IFC Жан-Марі Масс.

Україна, на думку експерта, може і повинна розраховувати на виділення коштів у рамках цієї ініціативи, але для цього доведеться провести серйозну підготовчу роботу. Проте ще більш важливо, на його думку, зайнятися реалізацією величезних внутрішніх можливостей країни.

Жан-Марі Масс нагадав, що Україна, відповідно до досліджень Світового банку, посідає одне з перших місць у світі за потенціалом розвитку агропромислового виробництва. Також величезні можливості країни приховані в реалізації енергозберігаючих та інфраструктурних проектів.

«Нині ми тісно співпрацюємо з урядом, щоб підготувати комплексну відповідь на всі виниклі виклики. Йдеться не лише про рецепти, призначені для окремих банків чи якихось частин банківського сектору, а й про комплекс заходів, який дав би можливість відновити довіру до всієї системи», — повідомив, у свою чергу, координатор проектів у фінансовому і корпоративному секторі СБ Маріус Вісмантас.

Разом з тим, він був не готовий розповісти про якісь конкретні напрацювання і позначити хоч б орієнтовні строки прийняття рішень.

Тим часом, за даними «Дзеркала тижня», проблемні активи банків зростають, частка прострочення вже сягнула майже 12% у кредитних портфелях низки найбільших банків, тоді як межа у 15% вважається критичною.

Докладніше читайте в статті Олександра Дубинського та Юрія Сколотяного «Танці кволеньких лебедів» у свіжому номері «ДТ».