UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДПА наполягає на більш жорстких правилах держреєстрації

Державна податкова адміністрація України наполягає на більш жорстких нормах під час державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, аби перешкодити появі в країні фіктивних підприємств...

Державна податкова адміністрація України наполягає на більш жорстких нормах під час державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, аби перешкодити появі в країні фіктивних підприємств. Про це заявив заступник голови ДПАУ Олексій Шитря на прес-конференції у вівторок.

За його словами, необхідно, зокрема, «відповідальніше» підійти до прийняття законопроекту «Про систему реєстрації суб’єктів господарювання», розробленого Держкомітетом з підприємництва. «З законами прямої дії не треба поспішати», — сказав О.Шитря.

У цілому погодившись із концепцією переходу від дозвільної держреєстрації до заявної, він водночас заявив про необхідність його поетапного здійснення з огляду на технічну непідготовленість контролюючих органів і надмірну частку «тіньового сектора» в економіці.

Як негативний приклад чинного порядку держреєстрації, який пропонується закріпити розробленим законопроектом, заступник голови ДПА назвав п’ятиденний термін реєстрації, що, на його думку, недостатньо для перевірки всіх документів, які подаються для реєстрації.

Він також піддав критиці запропонований законопроект з огляду на відсутність у ньому чітко описаного порядку перевірки документів та відповідальності реєстраційних органів. «Зараз немає статті про відповідальність за неправильну реєстрацію».

На думку О.Шитрі, слід також розробити спеціальний режим реєстрації підприємств, які засновують боржники бюджету чи ряд категорій засновників боржників бюджету.

У першому півріччі 2000 року ДПА виявила 2625 фірм з «ознаками фіктивності», порівняно з 4169 — 1999 року і 2680 — 1998-го. За оціночними розрахунками податкових органів, 1999 року збитки бюджету від незаконної діяльності фіктивних структур через несплачений ПДВ становили близько 3,9 млрд. грн.

Всього, за даними ДПА, в Україні зареєстровано 832 тис. юридичних осіб і 1770 тис. фізичних осіб-підприємців.

Як раніше повідомляло агентство, в середині серпня урядовий комітет економічного розвитку ухвалив рішення протягом місяця провести чергові громадські слухання законопроекту «Про систему реєстрації суб’єктів господарювання», під час яких обговорити пропозиції ДПА, після чого винести законопроект на розгляд Кабінету міністрів.