Україна потребує потужної та незалежної організації для регулювання цін у сфері ЖКГ, вважає голова Всеукраїнської громадської організації «Союз власників житла України», народний депутат Олексій Кучеренко. На його думку, такий регуляторний орган у жодному випадку не повинен знаходитися в структурі виконавчої влади.
Депутат вважає, що регуляторний орган слід формувати за принципами, схожими з формуванням Верховного суду: з квотою від Президента, уряду і Верховної Ради. Причому в останньому випадку слід створити окремі квоти для правлячої коаліції й опозиційних депутатів.
На його думку, в такому органі повинні мати квоту також споживачі послуг ЖКГ, а процедуру ухвалення рішень слід прописати на законодавчому рівні. «Це повинна бути публічна процедура — в світі такі органи називаються квазісудовими. Вони ухвалюють рішення з урахуванням інтересів всіх: монополістів, представників влади, місцевого самоврядування, споживачів», — стверджує Кучеренко.
Він також відзначає, що нинішній уряд намагається підмінити системні рішення в області ЖКГ адміністративними заходами: створенням штабів по підготовці до зими, зосередженням надзвичайних повноважень в руках одного органу влади і тому подібне.
Яскравим прикладом такого підходу, на думку Кучеренка, є законопроект народного депутата Ярослава Сухого, яким пропонується дозволити уряду вводити поняття певної граничної ціни, а потім оперувати цим поняттям на свій розсуд. «Це шлях до подальшого розколу країни, оскільки «розсуд» може серйозно відрізнятися у східних регіонах — Донецькому, Луганському або Харківському, і у західних», — побоюється депутат.
Подробиці про можливі реформи ціноутворення в ЖКГ читайте в інтерв'ю Олександра Рожена з Олексієм Кучеренком у свіжому номері «ЗН».