Нововведення у бухгалтерському обліку України з 1 січня 2007 року, які увійшли до проекту Податкового кодексу, зроблять єдиний податок для малого бізнесу невигідним або неможливим. Крім того, вони суперечать міжнародним стандартам, обов'язковим для Європи, США та багатьох країн, що розвиваються.
Спроба зближення двох обліків — бухгалтерського та податкового — закінчилася тим, що проект Податкового кодексу зробив невигідним єдиний податок для приватних підприємців. Якщо запропоновані урядом нововведення будуть прийняті, малий бізнес буде зобов'язаний платити податок із прибутку, що означає знищення будь-яких преференций для нього.
До того ж, українські підприємства, в тому числі й суб'єкти малого підприємництва, будуть зобов'язані вести докладний облік усіх розбіжностей між податковими й бухгалтерськими показниками. Причому в основу такого обліку покладений метод, прямо заборонений міжнародними стандартами.
Крім того, відповідно до міжнародних стандартів, премії співробітникам на державних підприємствах є витратами на оплату праці та зменшують суму прибутку. Нові ж правила обліку змушують держпідприємства показувати премії як прибуток та платити з них податок.
Детальніше читайте у статті Івана Чалого та Олександра Кірша «Хотіли простоти й облікової єдності? Одержіть, розпишіться…» у свіжому номері «ДТ».