Нинішнього тижня українські податківці відзвітували перед пресою про проміжний результат. Державна податкова адміністрація України (ДПАУ) за січень—вересень ц.р. мобілізувала податків і зборів на загальну суму 34 млрд. грн., із них у зведений бюджет України надійшло 33 млрд. грн., у державні цільові фонди — 1 млрд. грн.
Таким чином, повідомив заступник голови ДПАУ Сергій Лєкар, торішній обсяг надходжень у зведений бюджет за аналогічний період перевищено на 5,1 млрд. грн. (18,3%).
У держбюджет України з початку року надійшло 19,3 млрд. грн. (102,7%) бюджетних призначень. С.Лєкар відзначив: із 1996 року ДПАУ збільшила надходження до зведеного бюджету більш як удвічі. При цьому якщо в середині 90-х років лише дві третини надходжень здійснювалися коштами, то в 2003-му всі доходи зведеного бюджету забезпечено «живими» грошима.
Як повідомляється в прес-релізі ДПАУ, завдяки зусиллям податківців зріс рівень добровільно сплачених податків: у поточному році це майже 80%, тоді як у 2000-му згаданий показник досягав лише 58%.
Водночас за станом на 1 жовтня має місце податковий борг перед зведеним бюджетом України майже 15 млрд. грн. Найбільшу частину цього боргу становить заборгованість по ПДВ — 7,1 млрд. грн. (47,6%) і податку на прибуток — 4,2 млрд. грн. (27,8%).
Заступник голови ДПАУ повідомив, що з неплатниками ведеться постійна робота. «Ми не допускаємо протягом дев’яти місяців зростання заборгованості», — зазначив він. Для порівняння: протягом 2002 року податковий борг в Україні зріс у 2,3 разу — із 6,3 до 14,7 млрд. грн.
С.Лєкар проінформував журналістів, що найбільшими боржниками на сьогодні є НАК «Нафтогаз України» (близько 2 млрд. грн.), НАЕК «Енергоатом», підприємства Мінпаливенерго, компанія «Укргазвидобування». Найближчим часом Державна податкова адміністрація планує опублікувати список 200 найбільших боржників.