UA / RU
Підтримати ZN.ua

Банківський сектор України збільшив прибутки на 7% - Опендатабот

Навіть попри податок, який цьогоріч виріс з 18% до 25%, це на 7% більше, аніж торік

Банківський сектор України за дев'ять місяців поточного року збільшив прибуток на 7% порівняно с таким же періодом минулого року . Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Національного банку України.

Читайте також: Нацбанк пояснив чергове зростання чистого прибутку банків

62 українських банки після сплати податків за 9 місяців 2024 року, за даними НБУ отримали 117,63 млрд грн прибутку. Це на 7% більше, аніж торік. Приват продовжує лідирувати за заробітками — 41% від сукупного прибутку банків. 

"117,63 млрд грн прибутку отримали українські банки за вирахуванням податків за 9 місяців 2024 року. Навіть попри податок, який цьогоріч виріс з 18% до 25%, це на 7% більше, аніж торік: 109,85 млрд грн.", - говориться в повідомленні.

63% прибутку серед усіх фінустанов отримали державні банки. Це повʼязано, переважно, із заробітками ПриватБанку: 48,35 млрд грн або 41% від сукупного прибутку усіх банків. За рік прибуток Привату виріс на 11%.

У вересні ще один український банк став державним — Мотор банк. Однак два з семи державних банків є збитковими.

На банки з іноземним капіталом припадає 23% від загального прибутку — 27,32 млрд грн. Лише 1 з 14 іноземних банків наразі отримав збитки у 139,57 млн грн — це Правекс банк.

Лідером у групі залишається Райффайзен: 6,15 млрд грн прибутку (так само, як за відповідний період торік).

Прибуток приватних банків зріс за рік на 22%. Приватні банки. отримали 16,25 млрд грн прибутку . При цьому третина заробітків групи припадає на ПУМБ — 5,18 млрд грн., але в цілому за рік прибуток банку скоротився на 9%.

Найбільший приріст прибутку серед усіх банків стався у МТБ банка: аж у 13 разів, до 603,59 млн грн.

Читайте також: Облікова ставка НБУ в найближчі місяці: позиції членів Комітету з монетарної політики розділились

Нагадаємо, платоспроможні банки, що працюють в Україні, знову збільшили свій чистий прибуток. Уточнюється, що за вересень чистий прибуток банків збільшився на 12 млрд грн.

В НБУ пояснили, що головним фактором прибутковості залишається збереження високої чистої процентної маржі, враховуючи зростання обсягів кредитування та вкладень в ОВДП.

У третьому кварталі усереднена прибутковість кредитів і портфеля ОВДП практично стабілізувалася, а обсяги таких інструментів продовжили зростати. Так, обсяг валового гривневого портфеля наданих клієнтам кредитів з початку 2024 року зріс на 14,5% (чистого портфеля – на 23,6%), обсяг вкладень в ОВДП – на 21,1%.