Банки «Аваль» і «Надра», що входять до десятки найбільших, мають намір достроково повернути взяті у грудні 2004 року в Національного банку України стабілізаційні кредити через надлишкову ліквідність, що сформувалася на початку 2005 року, повідомляють «Українські Новини». На початку грудня «Надра» взяв у НБУ 86 млн. грн. на шість місяців під 15% річних, а «Аваль» — 500 млн. грн. на таких самих умовах.
Як повідомив президент банку «Надра» Ігор Гіленко, «ці гроші не мають для нас цінності (через надлишкову ліквідність банку), а ми за них відсотки платимо». Банк «Аваль» розглядає можливість поетапного дострокового повернення кредиту.
Нагадаємо: через політичну нестабільність наприкінці листопада — на початку грудня на фінансовому ринку намітився ряд негативних тенденцій, зокрема зниження ліквідності банківської системи. Щоб стабілізувати ситуацію, Національний банк постановою №576 від 30 листопада запровадив тимчасове (терміном на 1 місяць, або до 31 грудня) обмеження на дострокове зняття фізичними і юридичними особами депозитів, термін виконання зобов’язань за якими ще не настав.
Крім того, НБУ зафіксував для банків максимальний обсяг активного портфеля на рівні 30 листопада і заявив про готовність підтримати ліквідність банків, зокрема шляхом надання їм стабілізаційних кредитів.
Національний банк вирішив надавати банкам стабілізаційні кредити на максимальний термін до одного року за ставкою не менше 15% річних.
Станом на середину грудня 2004 року НБУ одержав заявки 30—35 банків на надання стабілізаційних кредитів, причому шість чи сім банків таке фінансування вже отримали.