Замість того, щоб боротися з наслідками недосконалого законодавства у сфері держзакупівель, потрібно допрацювати і прийняти новий закон, що регламентує галузь, відзначив міністр финасов Микола Азаров в інтерв'ю «ДТ».
На його думку, процедура така складна, що потребує як серйозних додаткових фінансових витрат, не передбачених у жодному бюджеті, так і серйозних витрат часу й управлінського персоналу, що бере участь в державних закупівлях на тих чи інших стадіях.
Він також упевнений, що мінімальна ціна не завжди є об'єктивним та оптимальним критерієм закупівель. «Іноді, щоб домогтися високого результату, треба купити дорожчу субстанцію для отримання найякіснішого продукту», — розповів міністр.
Крім того, Азаров підкреслив, що Тендерна палата не має права втручатися в діяльність бюджетних та інших структур і не має права гальмувати тендерні процедури на жодному з етапів.
«Будь ласка, ми готові піти на те, щоб результати будь-якого тендера, матеріали будь-якого тендера на запит Тендерної палати надавати для вивчення, аналізу тощо, — заявив міністр. — Але ми категорично проти того, щоб лист Тендерної палати ставав підставою для Казначейства припинити платежі відповідно до тендерного закону. Це вже розпилення функцій виконавчої влади».
Азаров назвав забороненою ситуацію, коли посередники знімають за свої послуги додаткову плату з коштів держбюджету. За його словами, уряд спеціально статтю сформулював так, щоб скоротити витрати, щоб бюджетні організації не могли фінансувати всі форми оплати оцих сторонніх послуг за рахунок бюджету.
Коментуючи інформацію про причетність політиків до стягування монопольної ренти у сфері держзакупівель, Азаров сказав, що якісь претензії до них пред'явити буде дуже складно. «Нині головне наше завдання полягає насамперед у тому, щоб закон, який було розроблено, нарешті довести до розуму», — резюмував він.
Детальніше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Миколою Азаровим у свіжому номері «ДТ».