Після того, як канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана через його поїздку до Москви, Будапешт раптово скасував візит міністерки закордонних справ Німеччини, пише Bloomberg.
Орбан зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у п’ятницю в рамках так званої «мирної місії», щоб оцінити шанси на припинення війни Росії проти України, що викликало засудження з боку Шольца та інших лідерів Європейського Союзу, які заявили, що Орбан не мав мандату представляти ЄС.
Орбан відвідав Київ наступного дня після того, як 1 липня Угорщина перебрала на себе головування в ЄС.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок мала зустрітися зі своїм угорським колегою в Будапешті в понеділок для переговорів, однак уряд Угорщини, на подив німецької сторони, неочікувано скасував зустріч у п'ятницю ввечері, повідомило джерело видання в Берліні.
«У світлі неочікуваної поїздки Орбана до Росії серйозна та чесна дискусія між двома міністрами закордонних справ була б дуже важливою», — додав чиновник.
Раніше в п'ятницю Шольц сказав журналістам, що Орбан не повідомляв його заздалегідь про свої плани поїздки.
«У питаннях зовнішньої політики Європейську раду представляє Шарль Мішель, а не Угорщина», — сказав Шольц, додавши, що Європейський союз підтримує Україну, засуджує вторгнення Росії та переконаний, що війна не має закінчитися перемогою Москви.
На зустрічі в Києві у вівторок Орбан закликав президента України Володимира Зеленського розглянути питання про припинення вогню. Зеленський неодноразово відхиляв вимоги про припинення вогню з Москвою, наполягаючи на тому, щоб російські війська вийшли з території України.
Ввечері у четвер Мішель опублікував публічне попередження, наголосивши, що Орбан не виступав у Москві від імені Брюсселя. Перед поїздкою, за даними джерел, представники Угорщини не виходили на зв’язок і не повідомляв про візит дипломатичне відомство ЄС.
У МЗС України відреагували на поїздку Орбана до Москви і заявили, що рішення здійснити цю поїздку ухвалено угорською стороною без погодження чи координації з Україною, а також нагадали, що «формат Саміту світу є ключовим майданчиком для пошуку шляхів відновлення справедливого миру».