UA / RU
Підтримати ZN.ua

Затримати танки для України: помічник німецького депутата співпрацював з Росією

Метою співпраці було заблокувати допомогу Німеччини Києву.

Помічник німецького депутата співпрацював з Росією, щоб затримати танки для України, повідомляють видання Der Spiegel та Insider у спільному розслідуванні із посиланням на викриті електронні листи і текстові повідомлення між змовниками.

Стверджується, що парламентський помічник від ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини » (AfD) працював над таємним планом використання російських грошей для затримки доставки танків в Україну.

Видання вивчили зламане листування прокремлівського пропагандиста Володимира Сергієнка: з нього випливає, що той виступав посередником між Кремлем і представниками AfD, які «отримували з Москви тексти своїх виступів, лобіювали кремлівські ініціативи і навіть подавали на власний уряд до суду».

Сергієнко, натуралізований громадянин Німеччини, який народився в Україні, щонайменше двічі їздив до Москви, щоб нібито зустрітися з куратором і обговорити плани використання юридичних хитрощів та махінацій, щоб затримати військову підтримку Німеччини Україні,

52-річний Сергієнко працює перекладачем у депутата від AfD, має доступ до німецького парламенту, і, як кажуть, має чудові зв’язки в московській політичній еліті.

Хоча незрозуміло, з ким саме він зустрічався в Москві, західні спецслужби підозрюють, що його контакт є керівником російської зовнішньої шпигунської служби ФСБ.

Сам Сергієнко, розмовляючи з російським новинним виданням Insider, яке співпрацювало з Der Spiegel у розслідуванні, відкинув цю історію як «суцільну фантастику».

Електронна пошта та телефонне листування, з якими ознайомилось видання, свідчать про те, що Сергієнко, ймовірно, працює над планом допомоги AfD скласти судову скаргу проти політики Олафа Шольца щодо підтримки Києва важким озброєнням .

«Робота уряду буде ускладнена. Це безпрограшна ситуація», — написав Сергієнко своєму контакту в одному листуванні, зазначивши, що йому потрібна фінансова допомога в розмірі до 25 000 євро на місяць для оплати судових витрат.

Після однієї із зустрічей контактна особа в Москві запитала про наявність «прогресу щодо активних заходів», на що Сергієнко відповів, що «це непросто, але ми досягаємо прогресу».

У липні AfD оскаржила поставки зброї в Конституційному суді Німеччини, її вищій юридичній інституції.

Наразі залишається незрозумілим, чи брав Сергієнко активну участь у підготовці судового позову з боку AfD, чи гроші, які він вимагав у Москві, потрапили до рук партії.

Читайте також: У Німеччині заявили про збільшення активності іноземних розвідок

У свою чергу, партія AfD  заперечує, що їй відомо про будь-які спроби Сергієнка залучити фінансову підтримку в Москві.
Але за останні місяці прикордонна поліція Німеччини двічі виявляла його з 9000 євро на кордоні, що трохи нижче за дозволений ліміт в 10 000 євро, який Німеччина дозволяє людям ввозити в країну.

Жодних  дій правоохоронці не вживали, оскільки Сергєнко стверджував, що гроші призначені для родичів, які живуть у Росії і які наразі відрізані від світової фінансової системи.

Наприкінці минулого року в Німеччині затримали співробітника німецької розвідки за підозрою в державній зраді.  Він повинен був вивідати для РФ дані про місцеперебування артилерійських позицій та позицій ППО української армії.