UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закривати чи висувати обвинувачення – шведська прокуратура планує оголосити рішення по справі щодо вибухів на «Північних потоках»

Рішення має бути ухвалене на цьому тижні

Прокурор, який очолює шведське розслідування вибухів на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2» в Балтійському морі у 2022 році, планує оголосити цього тижня рішення про те, чи закривати справу, висувати звинувачення або вимагати затримання когось, повідомила 5 лютого його канцелярія, передає Reuters.

Після того, як трубопроводи, по яких транспортувався та планував транспортуватися російський газ до Німеччини, були пошкоджені в результаті вибухів у шведській і данській економічних зонах, Швеція заявила, що її розслідування виявило сліди вибухівки на місці, що свідчить про те, що мала місце диверсія. Вона не назвала жодного підозрюваного. Данська поліція, яка проводить власне розслідування, відмовилася від коментарів 5 лютого. 

Вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року поставило залежність Європи від російського природного газу в центр політичної уваги, але руйнування «Північного потоку» прискорило перехід регіону на інших постачальників енергії.

Читайте також: В німецькому уряді відреагували на нові публікації про причетність України до підриву «Північних потоків»

Нагадаємо, у Польщі відкинули звинувачення у гальмуванні процесу розслідування вибухів на «Північних потоках», про що заявило американське видання The Wall Street Journal. Воно, просуваючи версію про «український слід», заявило, що посадовці попереднього польського уряду «чинили опір» міжнародному розслідуванню та «не розголошували потенційно важливі докази». 

Версія про «український слід» одночасно з’явилася у низці провідних західних видань. Вона пройшла з посиланням на «деяких західних керівників», «численних офіційних осіб», «23 дипломатів і розвідників з дев’яти країн». Хто і навіщо придумав, що Україна підірвала «Північні потоки»? – пояснює президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар на ZN.UA.