UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід повинен створити більше стратегічних труднощів для Росії — глава МЗС Швеції

Тобіас Більстрьом вважає, що НАТО робить недостатньо для підтримки України. 

Захід повинен намагатися створити більше "стратегічних труднощів", щоб приборкати поведінку Росії й ключовим пріоритетом має бути припинення агресії РФ проти України, де НАТО робить недостатньо, заявив в інтерв'ю Euractiv міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрьом.

Читайте також: Прем’єр Швеції: Росія не повинна виграти війну в Україні

"Ми повинні зрозуміти, що Росія - це сусід, який поводиться безвідповідально, який загрожує світу безвідповідальними ядерними погрозами й ідеєю відтворення своєї колишньої імперії за рахунок незалежних суверенних держав. Ми повинні покласти цьому край. Ми повинні створити більше стратегічних труднощів для Росії", - наголосив міністр.

Його коментарі пролунали після того, як президент Франції Еммануель Макрон закликав до "стратегічної невизначеності" щодо Росії і натякнув на можливість введення західних військ в Україну, що викликало запеклі дебати серед європейців.

Більстрьом сказав, що ідея Парижа означала б для Швеції “зайти занадто далеко”.

"Що стосується пропозиції Франції тренувати український персонал на українській землі, то для Швеції це не розглядається", - заявив Більстрьом, натякаючи на те, що Стокгольм вважає дебати навколо коментарів Макрона несвоєчасними.

"Для того, щоб [зупинити Росію], ми, перш за все, повинні зупинити агресію проти України. Не всі країни розуміють, наскільки терміново потрібно діяти”, - сказав міністр.

Читайте також: Швеція покращить оборону важливого балтійського острова на тлі загрози з боку Росії — FT

З огляду на свою географічну близькість, країни Північної Європи і Балтії дедалі наполегливіше попереджають про загрозу, яку може становити перемога Росії. 

"НАТО робить недостатньо для України", - зазначив глава МЗС Швеції.

За його словами, надання Україні більшої кількості військової техніки "не є питанням промислового потенціалу".

"[Це] зводиться до політичного лідерства і політичної волі", - сказав міністр, зазначивши, що США і Європа мають значно більше спільних виробничих потужностей, ніж Росія.

Більстрьом бачить важливу роль своєї країни у посиленні безпеки Європи, враховуючи її стратегічне розташування, а також можливості в галузі штучного інтелекту та космосу.

Швеція стала 32-м членом НАТО на початку цього місяця, майже через два роки після того, як подала заявку на вступ, розгляд якої затягнувся через суперечки з Туреччиною й Угорщиною.

За словами міністра, Стокгольм наполягатиме на посиленні стримування і використовуватиме свою стратегічно важливу роль у Балтійському морі.

Більстрьом також підкреслив, що Швеція твердо стоїть на боці урядів, які хочуть зосередитися на організації європейської оборони спільно з НАТО і з трансатлантичним зв'язком.

"Ми не можемо розробляти оборонну стратегію ЄС незалежно від Сполучених Штатів", - заявив він.

Оскільки всі країни Балтії є членами НАТО, Швеція також має намір обговорити, як Рада держав Балтійського моря може бути перепрофільована для вирішення питань безпеки, сказав Більстрьом.

Форум був створений після падіння "залізної завіси" для сприяння економічному співробітництву між країнами навколо Балтійського моря. Підвищення статусу форуму дозволило б "посадити за один стіл Німеччину і Польщу, дві ключові держави для європейської безпеки", зазначив Більстрьом.

Читайте також: Швеція підтримає українських жінок-підприємниць грантами на розвиток бізнесу

Раніше Більстрьом також закликав ЄС посилити санкції проти РФ, щоб підірвати здатність Кремля вести війну проти України. Також, на його думку, потрібен режим санкцій проти Білорусі за підтримку агресії Росії.